"Маски-шоу стоп". Порошенко підписав закон про покарання слідчих і прокурорів за свавілля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відтепер правоохоронці нестимуть персональну відповідальність за незаконні рішення.

В Україні буде спрощено механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора за ухвалення незаконних рішень під час розслідування кримінальних справ.

Про це заявив президент України Петро Порошенко.

"Закон під умовною назвою "Маски-шоу стоп 2" полегшує механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора, які прийняли незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасоване судом. Щойно підписав відповідний закон", - наголосив він.

Порошенко також пообіцяв, що не відступиться від своєї ініціативи покласти край невиправданому втручанню силовиків у справи бізнесу.

"Рано чи пізно зламаю цю корупційну схему, але спротив такий, що я потребую вашої підтримки, усіх доступних вам форм тиску на народних депутатів", - додав президент.

Нагадаємо, раніше в Україні розширили права бізнесменів під час обшуків. Підприємці тепер мають право фіксувати всі дії правоохоронців на відео. Натомість слідчі зобов’язані це робити зі свого боку, бо обставини проведення обшуку, які не зафіксовані на відео, не можуть бути доказами в суді. Також силовикам заборонили під час обшуків вилучати жорсткі диски, комп’ютери та мобільні телефони – дозволяється лише копіювання інформації з них. Крім того, закон посилив кримінальну відповідальність за незаконне розголошення даних досудового слідства. Рішення назвали "маски-шоу-стоп".

Залиште свій коментар

Вибір редакції