Масове звільнення суддів призвело до паралічу українських судів

Дата публікації
Масове звільнення суддів призвело до паралічу українських судів

Є установи, які працюють лише на чверть можливостей або й закриті взагалі.

Суддівський корпус України за останній рік зменшився майже на 2,5 тисячі суддів, унаслідок чого робота деяких судів першої інстанції стала неможливою. Від вересня лише приймають позовні заяви, але не розглядають жодної справи в Яремчанському міському суді, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Адміністративних і цивільних справ там накопичилося вже під тисячу, кримінальні ж передають в інші суди. У Бериславському суді вільні три з чотирьох вакансій суддів, а голова намагається працювати і за себе, і за колег.

За рік в Україні суддів поменшало майже на дві з половиною тисячі

За рік в Україні суддів поменшало майже на дві з половиною тисячі

Небачена для України хвиля звільнень суддів улітку минулого року збігался з рішенням КСУ про повернення пільг при відставці за власним бажанням – і кілька сотень суддів вирішили скористатися цією нормою. "Вони скористалися правом отримувати грошове довічне утримання – 80% зарплати судді", - пояснила керівник апарату Яремчанського сужу Галина Савчук. Іще частина суддів, імовірно, не захотіла оприлюднювати власні статки, як це належить за новим антикорупційним законодавством. Інших налякало кваліфікаційне оцінювання.

Кризу судової вертикалі влади визнають і на найвищому рівні. Але звертають увагу, що не витримують і чимало порядних суддів – вони звільняються через підірвану довіру до системи в цілому. На підготовку ж нових працівників потрібно, як мінімум, іще два роки. І що судова реформа дасть позитивний результат після кадрової чистки – гарантій не існує.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Наступна публікація