Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Масштабна криза в системі медосвіти. МОЗ подає апеляцію через поновлення на посаді ректора Богомольця

Комісія міністерства продовжує роботу та вивчає усі обставини справи зі зриву іспиту в медуніверситеті.

Міністерство охорони здоров’я України подає апеляцію на ухвалу суду про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету ім.О.Богомольця.

Про це йдеться у заяві прес-служби МОЗ.

"Міністерство подає апеляцію на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва про відновлення К.М. Амосової на посаді ректора НМУ", - йдеться у повідомленні.

Також у міністерстві наголосили, що ця ухвала є тимчасовим заходом, а не остаточним рішенням по суті справи, і запевнили, що комісія міністерства продовжує роботу та вивчає усі обставини справи зі зриву КРОКу в НМУ.

"Незалежний іспит зірвано. За допомогою протиправних тендерів з корупційним шлейфом відбувається спроба скасування ліцензії державного незалежного центру тестування. Студентів спонукають до "страйку". Корпуси університету зачиняються на ланцюги, навчальний процес примусово припиняється. Все це разом з відсутністю співпраці з комісією та Міністерством, спробою використання судової системи в політичних цілях є проявами масштабної кризи в системі медичної освіти", - заявили у МОЗ, назвавши ці дії "реакцією старої освітньої системи".

Також у відомстві розповіли, що "стара корумпована неефективна система медосвіти" чинить спротив низці ініціатив та рішень, яких потребує побудова нової української медицини.

"Було запроваджено мінімальний прохідний бал ЗНО 150 з профільних предметів, який відсіє слабких абітурієнтів та дасть можливість вчитися медицині здібним та вмотивованим. Ми зіткнулись з організованим спротивом низки ректорів із залученням народних депутатів. Також було впроваджено широкий конкурс для медичних університетів. За цим принципом студенти і фінансування йдуть в ті університети, в які подаються студенти з вищими балами. Після цього рішення ми зіткнулися з масштабним апаратним спротивом від університетів зі слабким рівнем підготовки фахівців", - додали у МОЗ.

Окремо у міністерстві пообіцяли і надалі вживати системних заходів, які допоможуть українській медичній освіті вийти на світовий рівень.

"На стадії громадського обговорення перебувають наміри міністерства підвищити освітній стандарт для медичних спеціальностей, зробити державні іспити конкурентоздатними, зробити процес їхнього проходження незалежним, справедливим та некорупційним", - резюмували у прес-службі.

Нагадаємо, 20 лютого одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво вишу пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен. Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. 

Після цього студенти та трудовий колектив медуніверситету оголосили безстроковий страйк, а МОЗ України закликало не піддаватися на провокації та не зривати навчальний процес.

ВідеоНародні депутати спробували вирішити конфлікт університету Богомольця та МОЗ

Страйк в столичному медуніверситеті триває вже другу добу, і закінчувати акцію там поки не збираються. Скандал розгорівся минулого тижня, коли заклад не провів ліцензійного іспиту для стоматологів-третьокурсників. Ректор Катерина Амосова заявила, що міністерство на тест не виділило грошей. У відомстві натомість наполягають, що проведення іспиту - справа ВИШу.

Народні депутати спробували вирішити конфлікт університету Богомольця та МОЗ

Залиште свій коментар

Вибір редакції