Масштабний аудит і посилення нагляду: Порошенко анонсував реформи в "Укроборонпромі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закупівлі концерну маюсь стати прозорішими.

Президент України Петро Порошенко анонсував, що на концерн "Укроборонпром" чекають оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, а також підвищення контролю і прозорості держамовлення.

Про це він заявив 6 березня на засіданні РНБО щодо реформування концерну.

За словами Порошенка, мають зініціюватись зміни до законодавчих актів для уникнення надмірного засекречення інформації щодо державного оборонного замовлення. Це стосується старих закупівель – новітні розробки і надалі охоронятимуться державою

Окрім цього, глава держави розповів про ініціювання комплексного міжнародного аудиту концерну і комплексну ревізію усіх його контрактів. Таким чином Порошенко хоче продемонструвати відкритість і прозорість реформування "Укроборонпрому" українському суспільству та міжнародним партнерам.

Також президент анонсував розширення складу наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців ."З урахуванням нашої подальшої інтеграції в НАТО нам нема чого ховати", - заявив він. На думку Порошенка, це пришвидшить досягнення "Укроборонпромом" стандартів, необхідних для вступу до Альянсу.

Президент наголосив, що всі ці пункти допоможуть концерну трансформуватися та не втратити довіру громадян, партнерів та інвесторів.

Відео Журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили чергову серію про корупційні схеми в оборонній сфері

За даними програми, 2016-2017 року "Укроборонпром" закупив російських деталей для українських літаків на понад 14 млн гривень. Ця сума накручена у п'ять разів. У корупційній схемі задіяні нинішній керівник концерну Павло Букін, уже колишній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та його син Ігор. 

Журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили чергову серію про корупційні схеми в оборонній сфері

Нагадаємо, раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського звільнили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції