Мати-пенсіонерка з елітним житлом і незадекларовані авто: ЗМІ розповіли про приховані статки рідні Ляшка

Антикорупційне бюро підозрює народного депутата у незаконному збагаченні.

Весною 2017 року НАБУ порушило справу щодо лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка.

Антикорупційне бюро підозрює народного депутата у незаконному збагаченні, а нардеп називає справу "політичним замовленням", йдеться у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Підставою для порушення кримінального провадження розслідування журналістів, де вони розповіли про рухоме та нерухоме майно родини депутата та його бізнес-інтереси. Зокрема, протягом 2016-2017 років політик, який формально ніколи не мав бізнесу, придбав будинок за 15 млн грн, ще один - за 5 млн грн купила його цивільна дружина Росіта.

Зокрема, на допиті Ляшко "відзначився зухвалою поведінкою, зневажливим ставленням по відношенню до детективів і прокурорів, яких він ображав нецензурними словами", - було зазначено у офіційному повідомлені НАБУ.

У червні 2017 прем'єр-міністр Володимир Гройсман зателефонував матері лідера Радикальної партії - Любові Ляшко і привітав із днем народження. Потім розпитував про стаж роботи (30 років) і скромну пенсію (1600 грн). Сам Олег Ляшко наполягав - матір має витребувати у прем'єра підвищення пенсії. Хоча б до 3000 грн.

Своєю чергою, жінка спромоглась набути 13 земельних ділянок під Києвом, купити три квартири в самісінькому серці столиці і трикімнатну квартиру подалі від центру. Ляшко переконує, що не допомагав матері із купівлею нерухомості.

До 2008 року Любов Ляшко жила у квартирі на 47 кв у селі Варва Чернігівської області і працювала оператором котельні. Навіть після злету політичної кар'єри сина, матір продовжила роботу у котельні аж до пенсії. Уже після виходу на пенсію Любов Ляшко із розмахом успішного бізнесмена почала скуповувати дорогу столичну нерухомість та отримувати численні ділянки під містом.

"2008 року держава передає земельні ділянки матері радикального депутата, низці інших його родичів й навіть однопартійцям. Так, по 2 га землі у Вишгородському районі (с. Нижча Дубечня) виділяють: Олегу Ляшко, Любові Ляшко (матір нардепа), Лоліті Федотовій (сестрі цивільної дружини нардепа), Яніні Бєлогуровій (зведеній сестрі Ляшка), Олександру Бєлогурову (чоловіку зведеної сестри) та двом однопартійцям-радикалам: Сергію Кириченку та Олексію Ленському. Землю виділяють окремим розпорядженням Вишгородської адміністрації. Персонально для "ляшківців", - йдеться у розслідуванні.

Таким чином, ділянки поділили на дрібніші й вже частково продали під забудову. Зокрема, сам лідер Радикальної партії вже давно позбувся цієї нерухомості, натомість його матір іще володіє у Нижчій Дубечні сімома наділами.

Та землею у Вишгородському районі Любов Ляшко не обмежилась. Того ж 2008 року вона придбала ще чотири ділянки у Броварському районі столиці, на березі Десни у с. Пухівка, а за кілька років докупила тут же ще дві ділянки. Тож нині у Пухівці матері нардепа належить шість земельних ділянок, загальною площею 3/4 гектара.

ВідеоТСН.Тиждень зафільмувала маєток Ляшка за 15 мільйонів

Далі, 2012 року вона придбала три квартири, по 100 кв м. кожна, у центрі Києва, в елітній новобудові на Щорса 36 В. Вже за рік жінка продає усі три квартири. Одну з них - за копійчаною ціною у 120 тисяч гривень - куму й першому заступнику Ляшка - Юрію Сухіну.

Нині у власності матері Ляшка залишилось лише одне машиномісце на Печерську. Натомість 2016 року вона придбала трикімнатну квартиру, ринкова вартість якої складає понад 1,5 млн грн.

Сам нардеп, хоч і має дві квартири в Києві, мешкає у будинку за 15 млн грн у Козині. Ця нерухомість схована за парканом, заввишки щонайменше два метри і її суворо охороняють.

Водночас, є у Ляшка окремий будинок, де він приймає журналістів.  2014 року нардеп вперше показав своє помешкання журналістам. Тоді він зізнався, що останні гроші витратив на це ще недобудоване помешкання. Відтак, якщо нардеп витратив гроші і придбав нерухомість - вона мала б з'явитися у декларації ще 2014 року, або в наступних роках, але її немає. Цей будинок записаний від самого початку на молодшу сестру дружини Ляшка - Лоліту Федотову. Росіта Сайранен переконує, що будинок купила її сестра: "взяла кредит і купила". Тобто, слова Олега Ляшка про останні гроші - черговий перфоманс для журналістів.

Саме із цього будинку на автомобілі Mercedes GL 550 регулярно виїжджає дружина Ляшка -  Росіта Сайранен. Як і будинок, автомобіль відсутній в декларації нардепа. Офіційно Mercedes записаний на близького до представників Радикальної партії - Антона Розова.

Ще одна незадекларована автівка - Toyota Land Cruiser, на якій нардеп Андрій Лозовий із Олегом Ляшком приїхали під МВС в день зняття депутатської недоторканності. Автівка записана на Лоліту Федотову.

Сам Олег Ляшко пересувається на незадекларованому броньованому Cadillac Escaladе. Такого автомобіля у декларації нардепа немає. Офіційно авто записано на радника Ляшка - Олександра Гулака.

Залиште свій коментар