Мати Савченко розповіла про умови Росії щодо звільнення Надії

Савченко готові обміняти, якщо Україна визнає справедливість вироку.

Сьогодні, 6 квітня, мама Надії Савченко Марія розповіла, на яких умовах РФ готова обміняти українку.

"Вони (українська сторона – ред.) хочуть робити обмін. Але Росія виставляє дві умови: визнати справедливість винесеного вироку і обмін на інших (російських ув'язнених в Україні - ред)", - сказала Марія Савченко в інтерв'ю агентству Associated Press.

"Президент намагається допомогти, особливо зараз він умовляє Надю відстрочити голодування хоча б на добу. Коли я була у нього, то він сказав, що 24 години думає про Надію і вирішує питання як її повернути", - сказала мама українки.

Крім того, за словами адвоката Іллі Новікова, Савченко може повернутися додому через кілька тижнів.

У коментарі Радіо Свобода він заявив, що переговори щодо її повернення в Україну ведуться, але існує юридична можливість етапування Савченко до місця позбавлення волі.

"Її можуть у будь-який момент вивезти. Я сподіваюся, що російська влада розуміє, що такий захід буде розглядатися всіма без винятку як зрив попередніх домовленостей. Сподіваюся, що вони не підуть на такий крок, тому що етапування означає, що мінімум на 2 тижні, а може і довше, ми просто втратимо будь-яку інформацію про її місцезнаходження", - сказав Новіков.

За його словами, зараз Савченко оглядають російські тюремні медики, але "немає ніякої впевненості, що вони будуть піклуватися про її здоров'я".

Нагадаємо, що в Росії незаконно засуджена до 22 років ув'язнення Надія Савченко сьогодні починає сухе голодування.

Раніше, в РФ заявили, що стан здоров'я Савченко задовільний і не перешкоджає її етапування. 

При цьому, вчора Надія Савченко заборонила себе годувати насильно. Також Надія заборонила перевозити себе з СІЗО в будь-яке місце, крім України, заборонила себе оглядати російським лікарям. На будь-які подібні дії обіцяє жорстку реакцію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: