Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матіос назвав зміни до КПК "злочинними" і закликав не підписувати їх

Очільник Військової прокуратури вважає, що зміни до КПК "зруйнують слідство правоохоронних органів та обмежать права громадян".

Законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, що запускає судову реформу і був проголосований Верховною Радою, не можна підписувати.

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Зміни до КПК, які зруйнують слідство правоохоронних органів та обмежать права громадян, підписувати не можна! Не полишаю надії, що голова ВР України Парубій одумається і не придумуватиме "ноу-хау" в частині "здійснення редакційного та техніко-юридичного доопрацювання", а фактично переписування окремих норм Закону", - наголосив він.

На думку Матіоса, якщо зміни до КПК таки підпишуть, "це становитиме склад злочину".

Окрім цього очільник Військової прокуратури України повідомив, що вже звернувся до всіх керівників правоохоронних органів та ректорів юридичних вишів і Академії правових наук із закликом підтримати його позицію.

Щодо змін до КПК, які зруйнують слідство правоохоронних органів та обмежать права громадян Зміни до КПК підписувати не...

Опубликовано Анатолій Матіосом 12 октября 2017 г.

Нагадаємо, 3 жовтня Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Своєю чергою начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк запевнив, що зміни до Кримінального процесуального Кодексу, які Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, у разі набуття чинності призведуть до закриття усіх кримінальних проваджень щодо усіх злочинів часів Майдану, які нині розслідуються.

«Верховна Рада прийняла зміни до Кримінального процесуального Кодексу. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Відповідно до цих змін, усі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після вступу закону в дію треба буде закрити. Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме шість місяців на розслідування загального строку і ще на шість місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції