Глава держави вважає, що позаблоковий статус не допоміг Україні. 

Президент України Петро Порошенко висловив думку, що саме Революція Гідності завадила планам Росії зі зміни світового порядку. Про це він заявив під час зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві 15 вересня, передає його прес-служба.

За словами українського гаранта, главу РФ Володимира Путіна радо вітали у світових столицях, коли гібридна війна вже тривала.

 "Я переконаний, що саме українська Революція Гідності стала "дзвінком будильника" для демократичного світу", - наголосив Порошенко.

На його думку, мало хто брав до уваги той факт, що гроші РФ витрачалися не на підвищення добробуту простих людей, а на побудову наступальної армії.

Порошенко наголосив, що спочатку все йшло за планом Кремля – відмова від підписання угоди про асоціацію тодішнім президентом Віктором Януковичем та прохід популістичних проросійських партій до Європи.

"Але Революція Гідності в Україні не дала цим планам збутися. Кремль ще не був повністю готовим до гібридного наступу на Європу. Йому не вистачало ще кілька років, щоб підготуватися і діяти напевно. Майдан в Україні змусив Росію до фальстарту. І це сплутало їй усі карти", - підкреслив український президент.

Порошенко нагадав про окупацію та анексію Криму, вторгнення на Донбас, збиття малайзійського лайнера MH17, кібератаки проти України та західних країн, спроби вплинути на волевиявлення в цілій низці країн Заходу.

Гарант додав, що у такій ситуації жодний нейтралітет, жодна позаблоковість не допомогли б Україні: "Тепер вже зрозуміло, що це казки, якими агресор заколисує свою потенційну жертву".

Раніше президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна здатна стримувати російського агресора, який має найсильнішу армію на континенті, яка за чисельністю в п'ять разів більша за українську, а військовий бюджет якої у окремі роки перевищував наш у 16 разів.

Залиште свій коментар