Має повернутися до США "наступним рейсом". Йованович у Конгресі розповіла про своє звільнення з посади посла в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Виступ ексамбасадорки відбувається за зачиненими дверима.

Колишня посол США в Україні Марі Йованович прийшла до Конгресу США дати відповіді на запитання сенаторів. Вона свідчить за зачиненими дверима перед трьома комітетами Палати представників. Йованович розповіла конгресменам, що президент Дональд Трамп кілька місяців намагався усунути її з посади.

Про це стало відомо з її вступного слова, текст якого, зокрема, має редакція The New York Times, передає "Голос Америки".

Йованович розповіла, що Держдепартамент США подовжив термін її перебування на посаді в Києві до 2020 року. А вже менше, ніж за два місяці їй сказали повернутися до Сполучених Штатів "наступним рейсом".

Йованович переповіла, що ніби заступник держсекретаря США Джон Салліван пояснив їй, що вона нічого поганого не зробила. Мовляв, просто президент Трамп "втратив довіру до мене і більше не хотів, щоб я служила послом". Він сказав, що починаючи від літа 2018-го Держдепартамент перебував під тиском Білого дому, щоб її усунути.

Ексамбасадорка зазначила, що їй було важко повірити у те, що її усунули з посади посла на основі "безпідставних та хибних звинувачень людей із очевидно сумнівними мотивами".

Також Йованович назвала фікцією звинувачення на її адресу в тому, що вона ніби була нелояльною до президента, які поширювали союзники адвоката Трампа Руді Джуліані. Вона не знає, чому Джуліані її атакував і припускає, що це тому, що його партнери вірили, що її зусилля із викорінення корупції в Україні перешкоджали їхнім фінансовим інтересам.

У тексті вступної промови також ідеться про те, що Йованович попереджала, що вплив та інтереси приватних осіб узурпували дипломатію у впровадженні зовнішньої політики США, що своєю чергою підриває національні інтереси країни. Вона вказала, що така політика лише заохочує поганих гравців та слугує інтересам противників США, які бачать, наскільки легко маніпулювати системою, таким як Росія.

Йованович сказала, що не брала участь у дискусіях щодо військової допомоги Україні цього літа.

Водночас у вступній промові немає інформації про тиск на Україну задля початку розслідування можливої корупції.

"Я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила в уряду чи урядового чиновника в Україні утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Колишній генеральний прокурор України Луценко нещодавно визнав, що згадка про те, ніби я створила або поширила список "непереслідуваних", абсолютно фальшива - це історія, від якої сам пан Луценко, відтоді відступив", - ідеться у вступній промові Йованович, яку публікує The Washington Post.

Ексамбасадорка запевнила, що не допомагала команді Клінтон під час виборів, а також є лояльною до президента Трампа.

"Чула у ЗМІ твердження, нібито я сказала команді посольства ігнорувати накази президента, "бо йому оголосять імпічмент". Це твердження хибне. Я ніколи такого не говорила своїм колегам посольства чи комусь іншому. Далі, адміністрація тодішнього президента Обами не просила мене допомогти виборчій кампанії Клінтон чи нашкодити кампанії Трампа, і я б не робила будь-які подібні кроки, якби й просили", - запевнила Йованович.

Також вона сказала, що "ніколи не зустрічалася з Хантером Байденом, у мене не було прямої або непрямої розмови з ним. І хоча я зустрічалася з колишнім віцепрезидентом Байденом кілька разів протягом наших багатьох років в уряді, ні він, ні попередня Адміністрація ніколи, прямо чи опосередковано, не порушувала питання компанії Burisma, або Хантера Байдена зі мною".

Йованович пам'ятає про три контакти із Джуліані:

"Жоден не пов'язаний з спірними подіями. Я не знаю мотивів пана Джуліані щодо нападу на мене. Але люди, які були названі в пресі як пов'язані з паном Джуліані, можливо, вірили, що їхні особисті фінансові амбіції були придушені нашою антикорупційною політикою в Україні".

Зазначимо, що Білий дім раніше відмовився співпрацювати з Конгресом у розслідуванні, пов'язаному з можливим імпічментом президенту США Дональду Трампу. Тож поява Марі Йованович у Конгресі для свідчень може коштувати їй роботи у Держдепартаменті, пише The New York Times.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Білий дом відмовився співпрацювати з Конгресом США у справі про імпічмент Трампу

Імпічмент Трампа незаконний, як і усе розслідування справи про відставку президента США. Про це заявили у Білому Домі. Його речниця направила офіційного листа демократам у Палаті представників Конгресу США, у якому зазначила, що співпрацювати з ними у справі щодо розслідування імпічменту Дональда Трампа, яке ініціювали демократи, Білий Дім не буде.  

Білий дом відмовився співпрацювати з Конгресом США у справі про імпічмент Трампу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції