Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже 120 українським нардепам з мільйонами в деклараціях держава оплачує житло  - ЗМІ

Апарат Ради, за інформацією журналістів, не перевіряє, чи мають депутати власну нерухомість.

Майже 120 депутатів, які отримують компенсацію від держави на оренду житла, подали декларації з мільйонними заощадженнями. Щонайменше 25 з них ще й точно мають, де жити в Києві або в елітному передмісті.

Про це йдеться в розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

За законом, який парламентарі ухвалили самі для себе, ті з них, хто не має житла у столиці і за 30 кілометрів навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Тобто з грошей платників податків.

Щомісяця - 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі “Київ”. За один день нараховується 650 гривень.

В матеріалі наголошують, що серед отримувачів такої компенсації є не лише офіційні мільйонери, а й офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Один з них нардеп від "Партії Регіонів", а нині член депутатської групи "Воля народу", Ігор Молоток, який разом з родиною задекларував біля 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків, під Києвом.

Молоток своє отримання компенсації спершу намагався пояснити, що його маєток занадто далеко від Києва (хоча насправді менше, ніж за 30 км від Верховної Ради), а потім раптом згадав про нібито ремонт, через який користуватися будинком не може.

Однак журналісти зафіксували, що у робочі дні зранку біля заміського будинку Молотка стоять іномарки. Крім того, дружина депутата має у Києві квартиру на 150 кв.м.

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_2
Наші гроші

Також про ремонт у київській квартирі з ринковою вартістю кілька мільйонів гривень заговорив депутат від "Народного фронту" Володимир Шкварилюк, коли його запитали про компенсації. Він із дружиною купив цю квартиру у липні 2016 року. Минулого року родина Шкварилюків поповнила автопарк із двох Вольво і Тойоти новенькими Мерседесом і БМВ. Але від щомісячної компенсації Шкварилюк не відмовився. Мовляв, ремонт у квартирі, придбаній два роки тому, ще не скінчився.

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_6
Наші гроші

Опоблоківець Дмитро Колєсніков з дружиною мають дві квартири майже на дві з половиною сотні квадратів у столичному будинку біля Національного антикорупційного бюро.

“Я живу в місті Кривий Ріг. Приїжджаю до Києва і маю право як народний депутат на номер в готелі”, - пояснює отримання компенсації Дмитро Колєсніков. 

В одного із найбагатших депутатів Верховної Ради, колишнього регіонала, а нині члена партії “Відродження” Євгенія Гєллєра - цілий палац із власним парком у Козині. Гєллєр задекларував понад 200 мільйонів гривень заощаджень. Але він надалі щомісяця отримує компенсацію за оренду житла у Києві.

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_5
Наші гроші

 У списку також фігурують Аркадій Корнацький із БПП, який  задекларував 57 мільйонів заощаджень та Олександр Пресман, статки родини якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без врахування Майбаху, Бентлі, Порш Кайєна, Ренж Ровера і, звісно, столичної квартири.

В матеріалі відзначають, що дехто ж із депутатів оформив нерухомість на родичів.

Наприклад, нардеп від БПП Руслан Демчак записав на батька вишуканий маєток під Києвом, із басейном і спортивним майданчиком.

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_4
Наші гроші

Фігурант "бурштинової справи", депутат від "Народного фронту" Максим Поляков, який живе у пентхаусі на 227 кв.м у столичному житловому комплексі "Крістал Парк". Ця квартира - офіційно житло сестри Полякова. Але 11 мільйонів гривень на купівлю пентхаусу сестра Полякова, як встановили детективи НАБУ, отримала від помічниці самого Полякова.

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_3
Наші гроші

Київські квартири записали на дружин та іншу рідню і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група "Воля народу"),  Ігор Бриченко (Народний фронт), Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафраційний).

Держава оплачує квартири нардепам-мільйонерам_7
Наші гроші

В апараті Верховної Ради заявили, що нардепи не зобов'язані звітувати про витрату компенсаційних коштів.

“Надання народним депутатам України довідок від готелю чи власника житла для звітування про витрачені кошти, а також проведення перевірок Управлінням справами Апарату Верховної Ради України Законом України “Про статус народного депутата” не передбачено”, - зазначив перший заступник керівника Апарату Верховної Ради України Петро Боднар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції