Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже усі фракції Верховної Ради готові проголосувати за судову реформу - БПП

Президент закликав депутатів ухвалити новий закон про судоустрій.

Майже всі фракції Верховної Ради готові проголосувати за судову реформу та нову редакцію закону "Про судоустрій та статус суддів".

Про це заявив голова фракції "БПП" Ігор Гринів після зустрічі керівників фракцій та депутатських груп.

"Сьогодні на Погоджувальній раді було обговорення судової реформи. Фактично майже всі фракції висловилися за підтримку судової реформи. Окрім опозиційного блоку. Підтримку висловили і представники Самопомочі, на початку і Ляшко сказав, що він готовий його розглядати", – заявив він.

Президент Петро Порошенко, який теж був присутній на зустрічі, закликав депутатів проголосувати за судову реформу.

Він заявив, що реформа передбачає кардинальну зміну системи імунітетів суддів, що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя.

Також, за його словами, новий закон передбачає рішучі кроки з деполітизації судової системи, а також значно звужується вплив на судову систему і його як главу держави.

Зокрема, скасовується процедура призначення суддів президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису щодо тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Крім того, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а до Вищої ради правосуддя додається громадська рада, яка забезпечуватиме реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

Нагадаємо, посли G7 високо оцінили та підтримали зусилля українського уряду стосовно проведення судової реформи. Вони заявили про важливість судової реформи в Україні перед другим читанням проекту змін до Конституції України в частині проведення судової реформи. Посли нагадали, що судова реформа є основою всіх реформ в Україні для відновлення довіри суспільства і сприяння подальшим іноземним інвестиціям.

Відео Автори судової реформи хочуть створити два нові суди

Залиште свій коментар

Вибір редакції