Райнін очолив Адміністрацію Порошенка. Що потрібно знати про нового главу АП

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Райнін очолив Адміністрацію Порошенка. Що потрібно знати про нового главу АП

Ігор Райнін / УНІАН

Харківський політик знову переїхав на Банкову.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін очолив Адміністрацію президента України. Він замінив Бориса Ложкіна, який зайняв посаду голови офісу Петра Порошенка одразу після його обрання.

Початок кар'єри

Свій досвід роботи до 2001 року Ігорі Райнін офіційно пояснив так: "До 2001 року - займав різні керівні посади на підприємствах реального сектору економіки Харківської області".

10 років до заступника

На початку 2000-их Райнін перейшов на державну службу. Спочатку займався проектами міжнародної технічної допомоги в управлінні економіки Харківської ОДА. Згодом став заступником начальника Головного управління економіки ОДА, після чого отримав підвищення і зайняв крісло на понад три роки першого заступника начальника того ж самого управління економіки.

"Регіональний" період

Після приходу до влади Віктора Януковича і Партії регіонів Ігор Райнін звільнився з посади заступника начальника управління в ОДА. Колишній чиновник на довгих чотири роки став заступником директора фірми "Синтофлекс".
Лише перемога Революції Гідності дозволила Райніну повернутися у звичне крісло держслужбовця. Із квітня до листопада 2014 року Райнін був призначений першим заступником голови Харківської ОДА.

У президентській команді

Теперішнє повернення Райніна не те, щоб до Києва, а до близької команди президента Петра Порошенка, є другим. У листопаді 2014 року він був призначений заступником голови Бориса Ложкіна. На посаді, щоправда, попрацював три місяці. Згодом його знову відправили у рідний регіон. Перед ним поставили кілька завдань: економічне зростання, формування команди управлінців і структурування органів влади на місцях.

Під протекцією Ложкіна

Своїм призначенням головою Харківської області Ігор Райнін зобов'язаний своєму шефу Ложкіну. В інтерв'ю виданню "Главком" він визнав: "Без урахування його думки жодні кадрові рішення не могли б відбутися. Це питання довіри. Я не готовий сказати, чи прийнятне в цьому контексті слово "лобізм". Але те, що він підтримав цю позицію - це однозначно. І я вдячний йому за це", - зазначив він.

І Райнін, і Ложкін є вихідцями з Харківщини.

Скромне життя на службі у держави

Під час державної служби Райніну вдавалось жити на чиновницьку зарплатню – 5500 грн і "певні невеликі заощадження". "Я живу як звичайна людина. Мене можна побачити і в магазині, і в супермаркеті, якщо вас це цікавить. Офіційна моя зарплата дійсно становить 5500 гривень - так само, як і в інших губернаторів. Тут нічого такого немає. Часи важкі, зрозуміло, що потрібно економити. Керівники держави і представники влади повинні починати з себе. Природно, мені 42 роки, я раніше працював і певні невеликі заощадження у мене є. Тому я не бачу в цьому проблеми. Зараз інше життя, інші цілі і завдання, і, приходячи до влади, люди повинні не про гроші думати, повірте. Ті ж, хто у владі думає про гроші, сидітимуть, це я можу сказати з усією впевненістю", - розповідав новий очільник АП.

Слід зазначити, що кар'єра Райніна була пов'язана і з бізнесом, і з державною службою. В його офіційній біографії зазначено: "до 2001 року - займав різні керівні посади на підприємствах реального сектору економіки Харківської області".

Стосунки з Кернесом

Райнін не уникав контактів зі скандальним мером Харкова Геннадієм Кернесом. Останній був на призначенні Райніна, якого області представляв президент Порошенко і Борис Ложкін. За його словами, відносини будувались винятково на вирішенні економічних і господарських питань. Жодних політичних або особистих зв'язків нібито не було. Контактами з мером Кернесом, хоч і виключно робочими, Райнін кардинально відрізнявся від свого попередника Ігоря Балути, який не втрачав можливості зайвий раз розкритикувати і звинуватити міського очільника.

Наступна публікація