Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Механізм переходу: Волкер розповів, чому миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від усіх інших

Росія має побачити "конструктивний механізм для імплементації Мінських домовленостей".

Миротворча місія ООН на сході України має засновуватися на особливому підході, а сама місія – не бути схожою на інші миротворчі формати.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань переговорів по Україні Курт Волкер, - пише Укрінформ.

Мовляв, йдеться не »традиційні місії миротворчих операцій", які запроваджуються в системі ООН, це мала би бути "добровільна участь" різних країн. "І їхня роль там (на Донбасі – ред.) мала би зводитися до перехідного механізму для того, щоб відійти від поточної ситуації під російським контролем, до ситуації під українським контролем. Отже, це має бути механізм переходу", - пояснив Волкер.

ВідеоМиротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Петро Порошенко із Ангелою Меркель провели зустріч у Берліні. Після зустрічі президент України оголосив про плани Києва запровадити проти друзів Кремля обмеження на кшталт американських. А канцлер - анонсувала нові перемовини у Нормандському форматі. У травні ситуацію на Донбасі обговорюватимуть лідери України, Німеччини та Франції, без Росії.

Миротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Фотогалерея На Батьківщину повернулись українці після року миротворчої місії в Конго (6 фото)

Він також підкреслив, що Росія має побачити "конструктивний механізм для імплементації Мінських домовленостей". Як зазначив дипломат, США не збираються ініціювати це без погодження з російською стороною, оскільки РФ залишає за собою можливість накладення права вето в ООН.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції