Мельниченко тулиться у камері з хворими на туберкульоз та СНІД
В'язням дозволено гуляти по дві години на день, а в душ пускають двічі на тиждень.

Італійська в'язниця "Поджореале" (Poggioreale), де сидить екс-майор Микола Мельниченко, дуже подібна до Лук'янівського СІЗО, що знаходиться у Києві.
Пенітенціарний заклад, який було зведено у 1914 році, складається з восьми корпусів. Будівлі отримали назви на честь великих італійських міст, таких як Неаполь, Мілан, Ліворно, Генуя, Турин, Венеція, Флоренція і Рим.
Читайте: СБУ могла представити Мельниченка італійцям як терориста №1 - адвокат
Багато ув'язнених там чекають на рішення суду, але через переповненість є й вже засуджені, які "мотають" термін. Тобто, все точно так, як і в Києві.
У в'язниці, місткість якої складає 1100 осіб, часто перебувають до 2500 чоловік. В одній камері можуть тримати до 15 людей і багато з них хворіють небезпечними захворюваннями: СНІДом, гепатитом, туберкульозом. Крім того, тестування на СНІД при потраплянні у "Поджореале" не є обов'язковим.
Ув'язненим дозволено мати телевізор, читати і писати. Туалет у камері, душ тільки два рази на тиждень. В'язні можуть проводити дві години під відкритим небом на прогулянці - вранці і ввечері. Раз в тиждень можуть влаштувати зустріч з родиною, якщо ув'язнений добре поводиться.
Начальник в'язниці Сальваторе Ацерра каже, що у "Поджореале" багато рецидивістів через те, що криміногенна ситуація в місті залишає бажати кращого.
Водночас для постояльців італійської "Лук'янівки" є свої плюси: в туристичних путівниках
по Італії пишуть, що з вікон "Поджореале" відкривається прекрасний вид на східну сторону Неаполя і згаслий вулкан Везувій.
Нагадаємо, 3 серпня Мельниченко був затриманий італійськими правоохоронцями в Неаполі.
23 вересня 2011 року Служба безпеки України оголосила Мельниченка в розшук.
Мельниченко, будучи співробітником охорони президента Леоніда Кучми, таємно записував на диктофон розмови перших осіб країни в кабінеті Кучми. На підставі цих плівок в 2000 році розгорівся "касетний скандал" навколо зникнення й убивства журналіста Георгія Гонгадзе.
6 серпня суд Неаполя перервав судове засідання з розгляду питання про екстрадицію Мельниченка в Україну до розгляду Міністерством юстиції Італії аргументованої відмови українця від висилки на батьківщину.