Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мельниченко злякався стеження в США і прогнозує собі смерть у разі повернення в Україну

Опальний екс-майор дав зрозуміти, що проти нього працює державна влада.

Два мільйони доларів від Сполучених Штатів Америки, нерухомість, придбана на підставних людей, і державна зрада. Журналісти отримали матеріали кримінального провадження проти екс-майора Миколи Мельниченка, який 18 років тому зробив скандальні записи в кабінеті президента Леоніда Кучми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Подружжя Миколи Мельниченка та Наталії Розинської зустрічає журналістів в орендованій квартирі в передмісті Нью-Йорка. Вони часто переїжджають, адже бояться за безпеку, особливо відколи дізналися про стеження українських спецслужб. "Контррозвідка шпигує на території іншої країни за перманентними резидентами – так називається", - каже Наталка.

ВідеоСправа Мельниченка. ТСН дослідила матеріали кримінального провадження проти екс-майора

Два мільйони доларів від Сполучених штатів Америки, нерухомість, придбана на підставних людей, і державна зрада. ТСН має у своєму розпорядженні матеріали кримінального провадження проти екс-майора Мельниченка. Він, нагадаю, 18 років тому зробив записи в кабінеті президента Кучми. Слідство твердить, Мельниченко нелегально отримав гроші зі США і купував нерухоме майно, щоб це приховати. А ще ТСН з'ясувала, що українська розвідка стежила за екс-майором та його дружиною в Америці, де вони живуть. 

Справа Мельниченка. ТСН дослідила матеріали кримінального провадження проти екс-майора

Справді, СБУ на прохання Генпрокуратури дізналася, що колишня телеведуча відвідує курси англійської в Нью-Йорку та школу мистецтв. Політичні біженці збираються позиватися до Європейського суду з прав людини, а поки у вільний від англійської та малювання час Наталка допомагає в офісі фірми свого чоловіка: компанія перевозить майно людей, які змінюють місце проживання. Стартовий капітал Мельниченко позичив у  політика Михайла Бродського – той підтвердив це ТСН. А от слідство твердить, що колишній охоронець мав іще одне джерело прибутку – він нібито банально продав записи розмов у кабінеті Кучми. 

Версія ГПУ така: щоб замаскувати раптове збагачення, екс-майор попросив своїх близьких придбати нерухомість. Стареньку квартиру у Василькові оформив спершу на батька, а потім - на знайомого директора інтернет-компанії. Дві земельні ділянки Мельниченка біля Василькова нібито навмисно записані на його кума Євка. І, нарешті, 5-кіматні апартаменти в елітній новобудові для Мельниченка за 800 тисяч доларів придбав колишній чиновник Держкомзему Юрій Вязьмітінов – той самий, який і свідчить про два американських мільйони для екс-охоронця Кучми.

Вязьмітінова свого часу брали на хабарі в 90 тисяч доларів. За даними ЗМІ, від в’язниці тоді рятували нардеп від Партії регіонів Володимир Олійник, нині житель Москви, та кум Путіна Віктор Медведчук. Вязьмітінов спершу обіцяв прокоментувати свої взаємини з Мельниченком, але згодом перестав відповідати на дзвінки ТСН. Реєстр нерухомого майна справді підтверджує: єдина офіційна власність Мельниченка – це будинок під Васильковом. Утім, Печерський суд заарештував усе згадане вище.

В ексклюзивному інтерв’ю ТСН екс-майор пояснює, що два мільйони доларів – то були гроші від фігуранта його плівок. "Це була спецоперація по документуванню злочинів, як впливу на свідка", - пояснив він. Із лютого по вересень 2000 року Мельниченко проводив записи в кабінеті тодішнього президента Кучми. Зокрема, на плівках голос Кучми дає вказівку розквитатися з невгодним журналістом Ґонґадзе. "Я заліз у ту шафу, сховався і не встиг вилізти, як Кучма зайшов. І я простояв майже цілий день в тій шафі", - розповів екс-майор. "Я сам боровся з собою, був один Мельниченко і другий Мельниченко. У мене сім’я, країна і присяга, яку я давав. І людина стоїть і думає, що робити", - додав він.

Уже за президенства Порошенка ГПУ пропонувала закрити справу про державну зраду за строком давності, але Мельниченко не погодився. "А вони кажуть: в такому випадку буде суд над тобою таємний, під грифом "таємно", і ніхто не дізнається, що де і як", - стверджує він. Мельниченко натякає, що чинна влада теж боїться його записів, тож стеження за його сім’єю в США він сприймає всерйоз. "Вони шпигували, у мене питання: з якою метою вони шпигували? Щоб знайти адресу, щоб помастити "Новічком" ручку моєї квартири? Щоб дізнатися, в яку школу ходить Наталка, яким маршрутом вона пересувається?", - каже колишній офіцер. "Я абсолютно переконаний: якщо я зараз буду в Україні – мене вб’ють", - заявив він.

СБУ на запитання ТСН, чи стежила вона за Мельниченком на території США, на момент виходу сюжету відповіді не надала.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції