Мер Черкас вирішив укладати договори з комунальниками на рік замість п’яти Точка зору

Мер Черкас вирішив укладати договори з комунальниками на рік замість п’яти

Фото: УНІАН

Новий формат трудових відносин уже укладено з двома новими комунальними підприємствами.

В Україні житлово-комунальні господарства залишаються каменем спотикання в забезпеченні життєдіяльності та комфорту міст. Наразі комунальні підприємства працюють за контрактом строком на 4–5 років. У цей період керівники КП захищені таким документом, і в більшості випадків це призводить до того, що вони виконують свою роботу неякісно, а страждають від цього в першу чергу жителі міст. Тому в цьому питанні потрібна кардинальна зміна підходу до співпраці, щоб люди отримували комфортний сервіс, а КП працювали відповідально.

Прикладом швидких та рішучих змін у цьому напрямку є Черкаси, де мер міста, голова обласної організації "ЗА МАЙБУТНЄ" Анатолій Бондаренко розірвав договір із ТОВ "Нова якість", на яке неодноразово скаржилися жителі міста. Він пішов на рішучий крок та ініціював укладання контрактів строком на один рік.

Новий формат трудових відносин уже укладено з двома новими комунальними підприємствами. До кінця року планують підписати ще з двома.
Таке нововведення, у першу чергу, дає можливість розвитку конкуренції серед підприємств та в решті-решт покращить якість наданих послуг для кінцевого споживача. По завершенні строку контракту буде проводитись ретельне оцінювання та представлений звіт фінансово-економічної діяльності перед громадою. За результатами голосування людей визначатимуть, чи потрібна місту співпраця з таким КП.

"Змушений іти на такі міри з метою посилення контролю за роботою підприємств і якістю їх роботи. По завершенні — ретельний звіт фінансово-економічної діяльності перед громадою. Якщо не впорався з роботою, будем прощатися і призначати нового керівника. Якщо все добре й будуть видимі результати — продовжимо контракт ще на рік", — зазначив Анатолій Бондаренко.    

Відповідна ініціатива мера Черкас Анатолія Бондаренка ще повинна бути підтримана депутатами на сесії міської ради. Зрозуміло, що її не підтримають лише ті, хто, ймовірно, хоче мати якийсь "інтерес" від роботи КП окрім якісних послуг.

Мер Черкас запровадив ці кардинальні зміни та став прикладом для інших керівників громад, а впровадження цієї практики може стати корисним для жителів великих і малих міст усієї України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація