Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Меркель і Макрон заявили, що нова "нормандська зустріч" відбудеться протягом чотирьох місяців

Переговори в Парижі тривали кілька годин.

Нова зустріч в "нормандському форматі" відбудеться протягом чотирьох місяців.

Про це заявили під час пресконференції лідери чотирьох країн-учасниць Німеччини, Франції, України, Росії за підсумками "нормандського саміту".

За словами французського президента Емануеля Макрона і канцлерки Німеччини Ангели Меркель, чергова зустріч "нормандської четвірки" відбудеться упродовж наступних чотирьох місяців. 

"У політичному компоненті ми узгодили і досягнули домовленості щодо формули Шнайнмайєра. Нам потрібно ще підкреслити, що нам вдалося консолідувати припинення вогню, продовжити розведення сил і нам також зараз потрібно доручити міністрам закордонних справ, радникам узгодити і політичні, і безпекові умови для того, щоб через чотири місяці довести до кінця всі передумиови для проведення місцевих виборів. І мені здається, що це закладе основу довіри і ми зможемо рухатися вже далі в цьому напрямку", - заявив Макрон. 

За словами Меркель, під час зустрічі лідери країн домовилися про наступний саміт.

В оприлюдненому комюніке зазначано, що міністри закордонних справ та політичних радників повинні забезпечити виконання досягнутих домовленостей. Ввони погоджуються провести ще одну зустріч у такому форматі протягом чотирьох місяців на політичних та безпекових умовах, зокрема, щодо організації місцевих виборів.

Переглянути відео пресконференції можна на ТСН.Live:

Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це - перший "нормандський саміт" з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї - з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць "Нормандського формату", а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч "четвірки" розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовили віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Раніше Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та чого очікувати від переговорів нормандської четвірки щодо Донбасу.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції