Меркель переконує, що Brexit не вплине на євроінтеграцію країн Західних Балкан

Канцлер наголосила, що питання членства - це питання виконання умов.

Вихід Великобританії з ЄС жодним чином не позначиться на перспективах вступу до Євросоюзу країн Західних Балкан.

Про це заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель, повідомляє DW.com.

"Перспектива вступу держав Західних Балкан зберігається. Рішення Великобританії нічого не змінило", - сказала Меркель. Меркель додала, що питання членства - це питання виконання умов, для того щоб "просувати процес приєднання".

Схожі заяви зробили також президент Франції Франсуа Олланд та прем'єр-міністр Хорватії Тихомір Орешкович.

Нагадаємо, 24 червня мешканці Великобританії проголосували у референдумі щодо членства в ЄС.  51,9% британців (17,41 млн осіб) проголосували за припинення членства Сполученого Королівства в ЄС, 48,1% (16,14 млн осіб) виступили за продовження євроінтеграції.

Після референдуму економіка Сполученого Королівства почала падатианглійська мова втратила статус офіційної в ЄС, прем'єр-міністр Девід Кемерон, який був прихильником членства в ЄС, подав у відставку, а кількість злочинів через расову та етнічну ненависть у Британії зросла в десятки разів. Своєю чергою, Європейський союз заявив, що не вестиме переговорів з Британією, поки та не задіює юридичний механізм виходу з організації. 

Британські юристи оскаржують Brexit у суді

Представники групи бізнесменів та вчених стверджують, що прем'єр-міністр не має права починати процедуру виходу країни із ЄС. На це, кажуть юристи, потрібна згода парламенту. А він цілком може виступити проти цього. Юристи зауважують, що результати референдуму вони сумніву не піддають, однак думка виборців має лише консультативний характер. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: