Меркель попередила Росію про наслідки через агресію до України та "апетити" на Балканах

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Меркель попередила Росію про наслідки через агресію до України та "апетити" на Балканах

Агресія Росії не мине для неї без наслідків, вважає Меркель / Reuters

У Євросоюзі наскрізь бачать гру Росії.

Росія підписала Будапешстський меморандум і зобов'язалася гарантувати територіальну цілісність України, тож порушення суверенітету України "не може залишитися без наслідків".

Про це канцлер ФРН Анґела Меркель заявила в інтерв'ю німецькій газеті Welt am Sonntag.

При цьому Меркель звинуватила президента РФ Володимира Путін у тому, що Росія перешкоджає зближенню східноєвропейських держав з ЄС.

За словами Меркель, Молдова, Грузія та Україна, виходячи з "власного суверенного рішення, підписали угоди про асоціацію". І саме цим трьом країнам Москва створює труднощі.

Росія навіть порушує територіальну цілісність зазначених країн, а "заморожені конфлікти" не розв'язуються протягом тривалого часу, зауважила Меркель і навела приклад Придністров'я.

"Ми доклали великих зусиль у політичній площині, щоб якось допомогти, але поки, на жаль, безрезультатно", - зазначила Меркель.

Вона нагадала, що конфлікти в Абхазії та Південній Осетії також затягнулися на багато років.

Тепер Росія приєднала Крим, що належав до України, а на Донбасі точаться бойові дії.

"Крім того, ми бачимо, що Росія намагається зробити окремі країни Західних Балкан залежними економічно і політично", - зазначила канцлер ФРН.

"Я переконана, що спільна європейська відповідь на дії Росії - правильна", - зазначила вона. Також Меркель згадала про військовий захист Естонії, Литви та Латвії, які відчувають загрозу з боку Росії.

"Не може бути й мови про війну в країнах Балтії. У будь-якому разі діє стаття 5 Північноатлантичного договору про взаємозахист всіх членів НАТО", - зазначила Меркель.

Як повідомлялося раніше, Євросоюз несподівано послабив санкції проти "дочок" російських банків. У ЄС перестраховуються від того, аби російські банки, що працюють у Європі, не "лопнули".

Наступна публікація