Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Меркель розповіла, які нові завдання постали перед НАТО через анексію Криму та війну на Донбасі

За її словами, впродовж останніх років виклики, котрі стоять перед НАТО, зазнали "кардинальних змін".

Канцлерка ФРН Анґела Меркель заявила про необхідність збільшення видатків на військові потреби.

Про це вона заявила під час відео-подкасту, опублікованого 8 липня.

Меркель, зокрема, згадала й те, що впродовж останніх років виклики, котрі стоять перед НАТО, зазнали "кардинальних змін". Серед іншого це пов'язано з анексією Криму Росією та підтримкою Кремлем сепаратистів на Донбасі. На думку Меркель, для НАТО важливо "більше сконцентровуватися на захисті Альянсу".

Разом з тим, з огляду на вагу та роль Німеччини уряду ФРН варто значно більше витрачати на оборонні потреби, ніж зараз, вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Генеральний секретар закликав уряд Німеччини істотно збільшити оборонний бюджет.

Про це Столтенберг заявив у інтерв'ю німецькому виданню Bild am Sonntag, що побачило світ у неділю, 8 липня.

Генсек НАТО, зокрема, схвально відгукнувся на те, що Берлін вирішив дещо збільшити видатки на оборонні потреби, проте визнав, що німецькому уряду варто "робити більше" в цьому плані.

Очільник Альянсу згадав, що Німеччина, так само, як і решта країн-членів НАТО, зобов'язалася витрачати на оборону не менше 2 відсотків від ВВП. А нинішній рівень оборонного бюджету Німеччини ще далекий від цього показника. На тлі цього Столтенберг розкритикував обіцянку канцлерки ФРН Анґели Меркель збільшити видатки на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року. "1,5 відсотка - не два відсотки", - наголосив Столтенберг.

Заяви Столтерберга та Меркель пролунали за кілька днів до саміту НАТО, що наступного тижня розпочнеться в Брюсселі. Згідно з проектом бюджету ФРН на 2019 рік, оборонні видатки Німеччини становитимуть 42,9 мільярда євро.

Нагадаємо, під час саміту НАТО у Брюсселі 11-12 липня засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні не відбудеться. За словами Климпуш-Цинцадзе, у найближчому майбутньому скоріш за все не вдасться провести зустріч на рівні керівників держав і урядів між Україно та НАТО через блокування таких ініціатив Угорщиною. 

ВідеоМиротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Петро Порошенко із Ангелою Меркель провели зустріч у Берліні. Після зустрічі президент України оголосив про плани Києва запровадити проти друзів Кремля обмеження на кшталт американських. А канцлер - анонсувала нові перемовини у Нормандському форматі. У травні ситуацію на Донбасі обговорюватимуть лідери України, Німеччини та Франції, без Росії.

Миротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Залиште свій коментар

Вибір редакції