Мерові Полтави погрожують судом за саботаж закону про декомунізацію

У місті досі не перейменували вулиці та назви районів.

Центром саботажу закону про декомунізацію в Україні називають Полтавщину, й зокрема Полтаву, де два роки тому активісти Майдану знесли пам'ятник Леніну, проте місцева влада досі не перейменувала радянські назви. Скажімо, там досі є Октябрський (навіть не Жовтневий) та Ленінський райони, а в центрі міста – вулиці Жовтнева, Леніна, Фрунзе тощо.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович сподівається, що в Полтаві невдовзі відбудеться декомунізація завдяки рішенню вже облдержадміністрації, а сам мер міста може постати перед судом. Про це В'ятрович розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Як не дивно, насправді, саме Полтавщина є одним із найбільш проблемних регіонів, у першу чергу Полтава. Через політичну позицію мера, міського голови цього славного українського міста, пана Мамая (колишній регіонал). Але я переконаний, що ця його політична позиція ні до чого хорошого не призведе для нього особисто, як для політика. Тому, що протистояти тим процесам, які набирають настільки суспільного темпу, це означає протистояти, по суті, самій історії. З юридичної точки зору декомунізація все одно буде проведена тепер уже на рівні обласної державної адміністрації. Крім того, я думаю, що пан Мамай має всі можливості постати перед судом як відповідальний за саботаж у виконанні цього закону", – сказав В'ятрович.

Нагадаємо, досі не визначилися з новою назвою у місті Комсомольськ на Полтавщині. Там пропонують залишити стару назву і вже придумали незвичне розшифрування цього слова.

Водночас хочуть позиватися до Верховної Ради депутати міськради міста Заводське Лохвицького району тієї ж Полтавщини. Раніше цей населений пункт називався Червонозаводським. Місцеві депутати відповідно до норм закону про декомунізацію не перейменували вчасно місто, а тому замість них це зробили парламентарі.

ВідеоХто заробляє на скинутих із п’єдесталів пам’ятниках Леніну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: