Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ми молимось за мир в Україні". Вселенський Патріарх Варфоломій привітав українців із Великоднем

Зі Вселенським Патріархом Варфоломієм зустрівся президент України.

Вселенський Патріарх Варфоломій I привітав українців із Великоднем.

"Ми молимося за мир в Україні", - сказав він під час зустрічі із президентом України Петром Порошенком.

Глава держави саме перебуває у Туреччині.

Порошенко розповів Патріархові про свою поїздку перед Великоднем до Маріуполя і Волновахи, де люди потребують миру та припинення російської агресії. Своєю чергою Патріарх Варфоломій І подякував президенту за його миротворчість, зокрема заклик до миру під час його Великоднього звернення.

Президент також відзначив важливість запровадження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, чого прагне український народ.

Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій
Сайт президента України

Нагадаємо, рік тому Патріарх Варфоломій пообіцяв українцям об'єднану церкву.

"Ми молимося за те, щоб український народ об'єднався в одній церкві. Материнська церква Константинополя допоможе вам отримати таку об'єднану церкву", - зазначив тоді Варфоломій.

А півтора року тому голова Верховної Ради Андрій Парубій анонсував візит в Україну Вселенського патріарха Варфоломія. Щоправда, візиту досі не відбулося.

Перед тим, 19 листопада 2016-го, Парубій під час візиту до турецького Стамбулу дві години розмовляв зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. Обговорювали,зокрема, перспективи утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви та надання їй Томосу про автокефалію. Парубій не приховував, що домовленностей досягнуто багато, але розголошувати їх не час.

"Певний пакет наших домовленностей ми узгодили, що він не буде озвучений. А ми просто будемо його виконувати, щоб не перешкодити на тому шляху. Ми знаємо, як багато є противників і ворогів в об'єднання українців в Єдину Помісну Церкву. Ми знаємо, які величезні зусилля робить Кремль, щоб цього не відбулося", - наголосив голова парламенту.

Після цього російський патріарх Кирило заявив, що не допустить незалежності Української православної церкви МП від Московського патріархату.

Залиште свій коментар

Вибір редакції