Ми не торгуємося! Як українські політики відреагували на заяву президента Чехії про "продаж" Криму Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одні назвали виступ політика цинічним та жахливим, інші запропонували президенту Чехії "продати" свою територію.

На сесії ПАРЄ в Страсбурзі президент Чехії Мілош Земан запропонував Україні узаконити анексію Криму за рахунок фінансової компенсації від Росії.

"Крим – це анексія, без сумніву. Це завершена справа (fait accompli). На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом", - наголосив він.

На думку Земана, якщо Україна не погодиться на компенсацію, розпочнеться "європейська війна". За його словами, також війна неминуча у разі збереження зусиль України для повернення Криму.

Скандальне висловлювання президента Чехії не обурило членів Парламентської Асамблеї Ради Європи, повідомляє Європейська правда. Під час виступу чеського президента ніхто з європарламентарів не висловив своє заперечення.

Після його заяви виступали депутати від Франції, Вірменії, Великобританії та Сербії, але ніхто з них не відповів президенту Чехії. А деякі, в тому числі і головуючий в ПАРЄ Роджер Гейл, і зовсім хвалили Земана, кажучи про його "мудрість".

Варто зазначити, що коли повинен був ставити запитання представник України в ПАРЄ Владислав Голуб, Гейл закрив засідання, хоча до його закінчення було хвилин п'ять.

Сам Голуб на своїй сторінці у Facebook прокоментував виступ Земана.

"На жаль, на мені закінчилася можливість задати питання" адвокату диявола "президенту Чехії Земану. Вважаю, що це не випадково, але залишу своє питання тут, тим більше після того, як Земан висловив своє бачення, що Крим втрачений для України і Україна, можливо , повинна отримати компенсацію за нього або грошима, або нафтою, або газом, і що Путін має 80% підтримки населення РФ і з цим треба рахуватися ", – написав депутат.

Він також нагадав Земану історію з анексією нацистською Німеччиною частини території Чехії.

"Пане Президенте! Коли Гітлер анексував Судети (гірська система в Чехії - ред.), Його підтримка в Німеччині становила 90%, а населення Чехії, яке не погодилося з анексією, провело залишок життя в концентраційних таборах. Але у мене до вас два простих і чітких питання: чи вважаєте ви Росію - країною агресором? Скільки б ви взяли грошей, нафти або газу у нацистів за анексування Судети, якби ви були президентом Чехії в той час?", – написав Голуб.

ТСН.ua зібрав реакцію й інших українських політиків та діячів на скандальну заяву президента Чехії.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Земан лише актор та є режисери "рашин камбека" в ПАРЄ.

"Цю сесію ПАРЄ конструювали під агітацію за повернення росіян. Режисери рашен камбека, які раніше трималися за лаштунками, виходять на світло. Ризикують, але це того варте. Земан не один з них. Він завжди був за Росію. Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоб створити правильну атмосферу і мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення росіян", - заявив він.

Кулеба також нагадав, що президент Чехії Мілош Земан завжди підтримував Росію, і заявив, що Крим не продається.

“Але головний в цій грі не артист, а режисери. Ми їх знаємо. Вони знають, що ми їх знаємо. Вони завдають свої удари. Ми - свої. При зустрічах в коридорах ми посміхаємося один одному. Ситуація складна, як ніколи. Ставки підняті до максимуму. Гра триває", - додав посол.

Своєю чергою, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook, що нинішня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи є однією з найскладніших, бо на ній задіяні маніпуляції та брехня.

«Насправді, це одна з найважчих і найскладніших сесій ПАРЄ. Бо коли є біле і чорне - дуже легко переконувати колег бути на стороні світлих сил. А на цій сесії у повній мірі задіяні елементи гібридної війни - маніпуляції, відверте перекручування фактів, брехня. Ця сесія відбувається під знаком нашіптувань, вимог, шантажу, зомбування щодо необхідності повернення російської делегації», – написала вона.

За її словами, «маріонетка Аграмунт (колишній президент ПАРЄ Педро Аграмунт – ред.) зламалася, тож на сцену витягуються нові ляльки».

«Земан, який в зловіщій європейській тиші говорить про мегапопулярність Путіна, якого підтримують 80% росіян (Гітлера, коли він шматував Чехію, і Брежнєва, коли він слав танки в Прагу, підтримували 90% мовчазного населення)... Янгланд, який, не приховуючись, говорить, що ПАРЄ має вибрати між членськими внесками РФ (а це безбідне життя персоналу, що звик до комфорту) чи принципами, які так марудно виконувати. Спроби розколоти групу ЕРР, яка підтримала на посаду антиросійського Емануеля Зінгеріса, але тут самовисунулася кіпріотка Стелла Кіріакідес, яка жодного разу ніяк не висловлювалася про агресивну політику РФ, не має ніякої позиції, й чимало делегатів ПАРЄ голосують за президента без позиції по РФ, бо це зручно», - зазначила Геращенко.

Вона додала, що на сесії деякі делегації вчинили спробу «оголосити інквізицію Україні» за ухвалені мовні положення закону про освіту, проте українська делегація захищає принципи ПАРЄ.

ВідеоПрезидент Чехії запропонував відкупитися від України за незаконну анексію Криму

Народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський вважає, що після скандальних заяв президента Чехії про Крим подібні провокації можуть виникати і в подальшому. Про це він заявив у кулуарах осінньої сесії ПАРЄ в коментарі, який транслював телеканал Newsone.

”Я думаю, що запрошення і виступ цього президента було не випадково. Після втрати такої важливої опори російської пропаганди в цьому залі як пан (Педро) Аграмунт зараз з`являться нові ”герої”, які намагатимуться щось надолужити, щось захопити... Ми це знаємо, тому ми легко цьому протистоїмо”, - заявив Логвинський.

На його думку, Земан ”принизив у першу чергу сам себе”, сказавши, що анексія Криму нібито є ”завершеною справою”. Логвинський вважає, що слова Земана необхідно перефразувати з метою призову до міжнародної спільноти заарештовувати російські активи і посилювати тиск на РФ.

”Я б, напевно, трактував би правильно заклик пана президента (Чехії) для того, щоб заарештовувати російські активи, відбирати їхнє майно і повернути його тим людям, які дійсно його втратили і постраждали”, - сказав нардеп.

”Я думаю, що пан Земан просто переплутав слова. Йдеться не просто про якусь оплату, а, швидше за все, він хотів сказати, що йдеться про компенсацію збитку і репарацію, тобто кожен день Росія качає наш газ, кожен день Росія на нашій території заробляє гроші”, - заявив він.

За його словами, Росія не просто повинна повернути Крим Україні, але також заплатити за завдані економічні збитки.

”У жодному разі, на будь-якому рівні політика ми не допустимо, щоб хтось говорив, що можна купити територію, купити людину, здати їх в оренду... Тому, коли ми говоримо, що Росія повинна компенсувати шалені збитки Україні від своїх агресивних дій, це дійсно правда, і для цього необхідно заарештовувати активи Російської Федерації по всьому світу. Треба знаходити всі можливості для того, щоб гроші, вкрадені у нашої країни, повернути назад”, - додав Логвинський.

”Ми повинні розуміти, що ми не торгуємо власною територією і власними людьми”, - сказав депутат.

Також Логвинський наголосив, що українська делегація в ПАРЄ виступить з офіційною заявою з приводу слів Земана.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter написав, що президента Чехії Мілоша Земана «не виправити» і пропонує протидіяти тим, хто запросив його виступати на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, під час якої той заявив, що Україні варто домовитися з РФ про фінансову або нафтогазову компенсацію за вкрадений Крим.

«Залиште Земана, його не виправити. В театрі є режисери і є актори. Ті, хто запросили його до виступу, знали, що він скаже. З ними і треба боротися», – заявив він.

Керівник Центру дослідження Росії, колишній міністр закордонних справ України (2007-2009 роки) Володимир Огризко у коментарі для УНІАН сказав, що президент Чехії Мілош Земан, коли пропонував Україні домовитись з РФ щодо фінансової або нафтогазової компенсації за анексований Крим, відпрацьовував гроші Кремля.

«Це взагалі не можна коментувати, це просто політична маячня. Зрозуміло, що він сидить на грошах Кремля і тому він просто мусить їх відпрацьовувати», – заявив він.

Огризко зазначив, що уряд Чехії, який визначає основну лінію країни у зовнішній політиці, займає послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України.

«До реалій його (Земана) заяви не мають жодного відношення, тим більше, що уряд Чехії, який розуміє, що таке міжнародне право і що таке його порушувати, і займає абсолютно адекватну позицію і дезавуював неодноразово, я думаю, це буде і цього разу, так звані «заяви» президента Чехії», – додав екс-міністр.

Політолог Володимир Цибулько Еспресо.TV повідомив, що президент Мілош Земан страждає від алкогольної залежності та є політичним маргіналом.

"Земан відомий алкоголік та політичний фрік, тому що коли європейські лідери не дозволяють собі зустрічатися з Путіним, то Земан на короткій нозі з ним", – сказав він.

Цибулько додав, що окрім того, що президент Чехії є комуністом, сам інститут президентства у Чехії на сьогодні є доволі символічним.

"Треба відзначити, що чеський уряд та прем'єр-міністр співпрацюють з Україною у всіх питаннях дуже відкрито та відповідально. Виконавча влада Чехії є великим другом України", - додав політолог.

Заступник голови спікера Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що президент України та Міністерство закордонних справ мають звернутися до глав країн-членів ЄС щодо виступу президента Чехії Мілоша Земана у ПАРЄ.

"У мене є дуже просте питання до президента Чехії: за скільки він готовий продати частину своєї території? Я, наприклад, не готова торгуватися. Якщо він готовий, то нехай виставить прейскурант і покаже, за скільки він готовий продавати свою територію. Повинна бути реакція президента і Міністерства закордонних справ. Більш того я вважаю, що має бути звернення президента до глав країн ЄС з цього приводу", – сказала вона в ефірі каналу "112 Україна".

Посол України в Чехії Євгеній Перебийніс в коментарі чеському виданню Novinky заявив, що пропозиція президента Чехії Мілоша Земана є цинічною і неприйнятною, пише Українська правда.

"Ми із занепокоєнням сприйняли заяву чеського президента Земана, який по суті запропонував Україні змиритися з окупацією Криму Росією та отримати від неї якусь фінансову компенсацію", – сказав він.

Він наголосив, що пропозиція цинічна, тому що Україна в такому разі має змиритися не тільки з втратою своєї території, але також погодитися з тим, що переслідування українців і кримських татар в Криму російськими окупантами триватиме.

"Шкода, що ці слова лунають з боку президента Чехії, яка, на жаль, також мала в своїй історії досвід з окупації і репресій", - додав Перебийніс.

"Я хотів би перш за все сказати, що Крим є територією України, і це було визнано всім цивілізованим світом, попри те, що хтось хоче переконати світ в іншому. Я хотів би підкреслити, що Україна не торгує і ніколи не торгуватиме своєю територією, Україна ніколи не буде торгувати своїми громадянами та свободою", – сказав він.

Перебийніс також відзначив, що заява Земана також суперечить офіційній позиції чеського уряду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції