Ми не зупинимося, доки Росія не вийде з Криму: Кулеба закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

Ми не зупинимося, доки Росія не вийде з Криму: Кулеба закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

УНІАН

МЗС України працює над визнанням цього злочину сталінського режиму.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту визнати депортацію кримських татар з півострова радянською владою геноцидом і наголоосив, що Україна не складатиме руки до тих пір, поки Росія не вийде з Криму. 

Про це він сказав під час брифінгу 18 травня.

"...Сьогодні я користуюся цією нагодою, аби вкотре звернутися до міжнародної спільноти із закликом засудити цей злочин тоталітарного комуністичного режиму і визнати депортацію тим, чим вона насправді була - геноцидом кримськотатарського народу", - заявив Кулеба.

Міністр також додав, що Росія продовжує системно придушувати кримськотатарський народ, забороняє діяльність Меджлісу, витісняє незалежні ЗМІ з окупованого Криму, проводить утиски за релігійною ознакою. позбавляє кримських татар майнових та мовних прав, фабрикує кримінальні звинувачення проти них.

"Це дійсно відбувається, це велика трагедія, але ми не складемо руки, не зупинимося до тих пір, поки ці злочини не будут припинені, поки Росія не вийде з Криму і там не буде створені, після повернення української влади туди, усі можливості для вільного розвитку та процвітання кримського півострова кримськотатарського наролу", - наголосив Кулеба.

За його словами, вирішенню цих питань буде присвячена робота "Кримської платформи", яка відбудеться в серпні. 

Нагадаємо, 18 травня в Україні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 році у Криму почалося насильницьке виселення кримських татар, за три дні радянська влада, за офіційними даними, депортувала з півострова майже 200 тисяч корінних мешканців, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100. Етнічну чистку здійснено за наказом Йосипа Сталіна.

Новини України: сьогодні українці вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Новини України: сьогодні українці вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу