"Ми у глухому куті": у Франції вважають, що вирішення питання Донбасу не залежить від формату

"Ми у глухому куті": у Франції вважають, що вирішення питання Донбасу не залежить від формату

Фото: УНІАН

"Нормандський формат" існує вже сім років. Але головна мета - врегулювання конфлікту, закінчення війни та примусити Росію піти з Криму та Донбас - так і не була досягнута.

Франція, враховуючи президента Макрона, дуже віддана встановленню миру на Донбасі і докладає багато енергії, часу, політичного впливу разом з німецькими партнерами, намагаючись вирішити цей нерозв’язаний конфлікт.

Про це заявив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен в інтерв'ю ТСН.ua.

"Спочатку ми маємо відокремити Крим та Донбас. "Нормандський формат" - це про Донбас. Крим - це інша тема. Так, наразі ми у глухому куті, на жаль. Ситуація непозитивна. Ми намагаємось розблокувати цю ситуацію. Як я вже говорив, ми працюємо на всіх рівнях - консульському, міністерському, та, якщо це можливо, на рівні лідерів. І ми це продовжуємо, бо не маємо інших думок, окрім як забезпечити мир на Донбасі та відновити територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах", - зазначив він.

Також дипломат упевнений, що проблема не в форматі. Але Франція готова до будь-якого варіанту, готова розглянути будь-яку з можливостей. Наприклад, переглянути "нормандський формат", Мінські домовленості, створити іншу платформу, запросивши інші країни (США, Велику Британію, Канаду).

"Щодо цього, бути чесним, ми абсолютно агностичні. Ми хочемо бути прагматичними. Наша позиція полягає в тому, що проблема не в форматі. Це було б дуже просто, на жаль. Отже, проблема не у форматі. Ми готові до будь-якого варіанту, готові розглянути будь-яку з можливостей. З нашого боку немає жодної поганої волі. Але справжньою проблемою є відсутність політичної волі сторін, зокрема, російської сторони щодо реалізації та виконання своїх зобов'язань. Отже, справа не у зміні формату, на жаль, завдяки якій у Росії з’явиться бажання до миру", - сказав де Понсен.

Нагадаємо:

Новини з фронту: на Донбасі активізувалися ворожі снайпери та мінометники

Новини з фронту: на Донбасі активізувалися ворожі снайпери та мінометники

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зустріч "нормандської четвірки"
Дата публікації
Перегляди
696
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація