Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ми в одному човні". Порошенко запросив журналістів-розслідувачів вбивства Шеремета на зустріч

Порошенко зробив пропозицію після гострого запитання про проблеми із залученням ФБР до розслідування вбивства Шеремета.

Президент Петро Порошенко запросив трьох журналістів-розслідувачів вбивства Павла Шеремета — Дмитра Гнапа, Марію Жартовську і Михайла Ткача — на особисту зустріч 18 травня.

Пропозицію президент зробив під час прес-конференції 14 травня.

Журналіст Дмитро Гнап поставив Порошенку гостре запитання: представників ФБР долучали лише до аналізу вибухівки, їх ніхто не залучав до оперативно-розшукових засобів і до аналізу відео (щодо справи Шеремета).

При цьому журналіст наголосив, що місце інцидент "відмили" комунальники, що є дивним.

На що Гнапу Порошенко відповів, що будь-де, де "представники ФБР могли нам надати допомогу, вони були залучені".

Крім того, він зауважив, що згідно з тими даними, які йому раніше надала екс-очільниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе, місце не відмивали — вогонь після пожежі заливали пожежники. Так чи так, Порошенко додав, що "відмивання" місця можна розслідувати окремо.

"Ми в одній лодці, я так само як і ви зацікавлений у встановлені істини. Скажіть, які кроки має зробити президент — і ми їх зробимо".

Відтак він запросив журналістів-розслідувачів вбивства Павла Шеремети (Дмитра Гнапа, Марію Жартовську і Михайла Ткача) до себе на зустріч у четвер, 18 травня, з цього питання. 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка, якого бачили біля будинку Павла Шеремета в ніч проти вбивства журналіста, допитають в понеділок, 15 травня. 

Відео Колеги журналіста Павла Шеремета провели власне розслідування гучного вбивства

Як відомо, 10 травня в Мережі з'явився фільм-розслідування вбивства журналіста "Української правди" Павла Шеремета. Над створенням стрічки працювали журналісти проекту "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP.

Під час розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній або чинний співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку.

Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. Станом на 2014 рік він був співробітником Служби безпеки України.

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днищі авто, за кермом якого був Шеремет. Наразі злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, в Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста та обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використали елементи протипіхотної міни МОН-50. Також слідство визначило пріоритетну версію злочину. Крім того, правоохоронці зауважили, що в ході слідства було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 — безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків у районі вибуху.

Залиште свій коментар

Вибір редакції