Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міграція у парламенті. Соболєв планує створити власну політсилу, а Купрій зареєстрував об'єднання "За Зеленського"

На міграцію між партіями очікують влітку.

Двоє нардепів заявили про намір залишити лави партії "Самопоміч" і створити власну політичну силу. У парламенті вже зареєстрували міжфракційне об'єднання "За Зеленського", але наразі в ньому офіційно лише один депутат, йдеться у ТСН.19:30.

В кулуарах ведуть тривалі телефонні розмови депутати "Самопомочі" Єгор Соболєв і Семен Семенченко. У ЗМІ з'явились чутки про те, що вони залишають свою партію. А привід для пліток дав її лідер Андрій Садовий, який написав, що дехто з партійців вже шукає собі інших політичних попутників.

Соболєв і Семенченко заявили, що у фракції залишатимуться до кінця, а от з партією поривають і планують створити власну політичну силу. "Ні до Порошенка, ні до Зеленського  не піду. Сам терпіти не можу перебіжчиків. Ймовірніше, буду разом з дієвими і принциповими людьми творити нову політичну силу на наступні вибори", - сказав Соболєв. 

ВідеоУ Верховній Раді стартував процес міграції депутатів

Двоє нардепів заявили про намір залишити лави партії "Самопоміч" та створити власну політичну силу. Водночас у парламенті вже зареєстрували міжфракційне об'єднання "За Зеленського". У фракціях коаліції придивляються, хто може стати перебіжчиком у разі обрання нового президента. Який політичний пазл нині складається у Верховній Раді – у сюжеті.  

У Верховній Раді стартував процес міграції депутатів

За словами нардепів, мали давню суперечку з керівництвом "Самопомочі", бо прагнули рішучіших кроків. Зокрема, вуличних акцій. "Якщо ми говоримо про корупцію, засилля російської економіки, то про це мало заявляти з трибуни. Якщо ми говоримо про допомогу добровольцям, про добровольців в тюрмах, про це мало просто говорити на якихось регіональних форумах. Потрібно діяти, бути разом з людьми, якщо потрібно, на вулицях, якщо потрібно - в парламенті, якщо потрібно - на фронті", - розказує Семен Семенченко.

Вони також незадоволені повільним, на їхній погляд, очищенням "Самопомочі" від корупціонерів, виявлених у партії. Керівник фракції каже, що на колег не ображається  і буде радий появі нової політсили, яка хоч і сповідує інші методи, але поділяє їхні цінності.

"Якщо людину звинуватити в корупції і вигнати з партії, то це треба довести. І 20 випадків у Чернівцях, у Дніпрі, у Києві були доведені документально і якісно. Ці кейси, які зараз розглядають в партії і щодо Запоріжжя, і щодо Вінниці, обов'язково будуть доведені до кінця, як було доведено раніше", - пояснює лідер партії "Самопоміч" Олег Березюк.

У коаліції з тривогою очікують появи перебіжчиків. Позафракційний нардеп Віталій Купрій зареєстрував у Раді об'єднання "За Зеленського". Поки що він у ньому сам один. Каже, має з десяток прибічників, проте вони офіційно вступати поки що побоюються. Саме тому їхні імена не називає.

"Зараз це близько десятка людей. Навіть із фракції є, яка належить Порошенку.  Кількість людей збільшиться, а однозначно після виборів у парламенті має вже з'явитись група на підтримку Зеленського. Тому що президент має мати якусь підтримку у парламенті, навіть, якщо він вносить якийсь проект, мають бути люди, які будуть його захищати", - розказує він. 

"Створюються, я вже бачу, групи підтримки "нової Зеляндії", Україна рухається в бік нової Зеляндії. Можливо, це станеться, можливо – ні. Це вирішать українські виборці", - депутат "Блоку Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.

Депутати коаліції запевняють: поки що тих, хто вже готовий перефарбуватись, не знають. Однак припускають, що перебіжчики з'являться незабаром. У групі ризику  бізнесмени, яким важливо мати гарні стосунки з будь-якою владою.

"Ну це якраз і показує, хто йшов під певну ідеологію і зобов'язання, а хто йшов під кон'юнктурні мети. Я не виключаю, що з'явиться низка депутатів, орієнтованих на нового президента у разі зміни, але я і не думаю, що це буде критична якась більшість, яка вплине на повне переформатування всередині парламенту", - розказує нардеп Олександр Черненко. 

"Більш нестабільними будуть фракції, де багато мажоритарників. Мажоритарні кандидати прямо залежать від позиції влади і в даному разі влада дуже полярна: яку позицію займе Гройсман дуже важливе питання. На нього буде орієнтуватись певна частина БПП, я в цьому впевнена, і навіть частина Опоблоку та інших фракцій.  Якщо рейтинг буде залишатись у Зеленського, то очевидно, що там, де він має першу позицію, будуть намагатись отримати його підтримку. Але те, що влітку ми побачимо міграцію, це очевидні речі", - розказує Вікторія Сюмар з фракції "Народний фронт".

У ВР стартував процес міграції депутатів. За старою доброю політичною традицією, щойно визначиться переможець перегонів за президентську булаву, до нього зразу ж потягнуться ті, хто завжди поспішає приєднатись до партії влади, хто б її не очолював.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції