Білоруська загроза: як укріплюють український кордон і що говорять політики

Білоруська загроза: як укріплюють український кордон і що говорять політики

Фото: МВС

Ділянку кордону з Білоруссю додатково охоронятимуть 8,5 тисячі силовиків, чергуватимуть 15 гелікоптерів.

Через критичну ситуацію із мігрантами на білорусько-польському кордоні Україна посилює заходи безпеки на своїх кордонах. 

У четвер, 11 листопада у міністерстві внутрішніх справ заявили про розгортання додаткових сил для захисту українського кордону на ділянці із Білоруссю. 

Укріплення кордону

Як повідомили у пресслужбі ДПСУ, прикордонників стане удвічі більше, до охорони також долучать Нацгвардію та поліцію.

Загалом додатково охоронятимуть кордон 8,5 тисяч силовиків, серед яких:

  • 3 тисячі прикордонників;
  • 3,5 тисячі нацгвардійців;
  • 2 тисячі поліцейських.

Крім цього, будуть чергувати 15 вертольотів, які за необхідності перекидатимуть військових на кордон.

За словами очільника МВС Дениса Монастирського, такі дії дозволять стримати нелегальних мігрантів, однак для комплексного вирішення проблеми є тільки один вихід - будівництво надійного сучасного інтелектуального  кордону.

“Український рубіж необлаштований, тому в найкоротші терміни Україна має звести “інтелектуальний кордон” з Росією та Білоруссю. Для фінансування цього проєкту знадобиться 17 млрд грн. Ці кошти будуть виділені з бюджету”, - зазначив він.

Звідки чекати загрози

Режим Олександра Лукашенка у Білорусі спровокував міграційну кризу на своїх кордонах із Литвою, Латвією та Польщею. Нелегали з Іраку, Сирії та країн Африки масово прибувають до Мінська, а прикордонна служба Білорусі допомагає мігрантам потрапити до ЄС. Дозвіл на прохід біженців став відповіддю режиму Лукашенка на західні санкції.

П'ять регіонів України межують із Білоруссю. Спільний рубіж мають Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська області. Загальна довжина межі – 1084 кілометри. Загалом на українсько-білоруському кордоні функціонують 27 перепускних пунктів. Із них 20 автомобільних, річковий та шість залізничних, а також шість пунктів контролю.

За словами голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнека, станом на сьогодні загрози для України з боку кордону із Білоруссю немає.

“Ситуація стабільна та контрольована, ніяких загроз наразі для України немає. Однак, наша служба разом із Нацполіцією та Нацгвардією відпрацьовує всі можливі сценарії для того, аби захистити український кордон від можливої спроби прориву, штучно організованого натовпами мігрантів”, - зауважив Сергій Дейнеко.

Про що говорили на РНБО

Ситуацію на кордоні з Білоруссю в середу, 10 листопада, обговорювали за зачиненими дверима під час засідання Ради національної безпеки та оборони України. Попередньо на нараді в Міністерстві оборони України представники розвідувальних органів доповіли про загострення ситуації на білорусько-польському кордоні.

"У нас відбулися попередні зустрічі з нашими розвідниками, нашими силовиками. Це питання було номером один, воно було ключовим", - повідомив після засідання секретар РНБО Олексій Данілов.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що на нараді були визначені найбільш вірогідні ділянки для масового скупчення мігрантів біля державного кордону, які будуть укріплені силами Національної гвардії та Національної поліції України.

У прикордонних областях України проведуть навчання із залученням підрозділів територіальної оборони - задля підвищення готовності до можливих сценаріїв у разі потрапляння з Білорусі незаконних мігрантів.

"Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони. Першим питанням було посилення нашої безпеки, нашого державного кордону через ситуацію у Білорусі. Хочу зауважити, що це жодним чином не вплине на перетин кордону громадянами Білорусі. Мова лише про міграційні виклики та загрози. Наша держава готова до їхнього вирішення та подолання", - сказав президент України Володимир Зеленський у відеозвернення ввечері 10 листопада.

Польща готується закрити усю ділянку кордону з Білоруссю

Польща готується закрити усю ділянку кордону з Білоруссю

Секретар РНБО Олексій Данілов також різко відреагував на заяву відомого німецького прихильника "Північного потоку-2", депутата найбільшої партії Бундестагу соціал-демократа Нільса Шміда, який запропонував тимчасово направити мігрантів із Білорусі до України. Мовляв, доки ЄС не вирішить, давати їм притулок чи ні. "У нас є пропозиція соціал-демократам у Німеччині взяти їх собі додому по 2, по 3, по 5. Якщо мало місця, то в Бундестазі – в них там є кабінети. Хай беруть їх до себе, і хай вони там собі перебувають. З якого переляку ми маємо брати їх до себе, якщо німці мають про них піклуватися?" - сказав Данілов.

Міграційна криза: чи готові українські прикордонники до можливої навали нелегалів з Білорусі

Міграційна криза: чи готові українські прикордонники до можливої навали нелегалів з Білорусі

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація