Міліціонер, який оприлюднив відео знущань "Беркуту" над голим козаком, дав інтерв'ю ТСН

Після того, як відео "витікло", співробітнику МВС довелося тікати з України від переслідувань.

Журналістам ТСН вдалося розшукати правоохоронця, який оприлюднив відео знущань силовиків над активістом, козаком Михайлом Гаврилюком, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Ті кадри приголомшили весь світ: закатований, у гематомах і саднах, чоловік зі зв'язаними руками в полоні "Беркуту" і силовиків із внутрішніх військ, роздягнутий догола на морозі. В той час, як ті, хто називаються ПРАВОохоронцями, публічно знущаються над людиною і фотографуються з ним.

"Льодокол давали, щоб я держав його у руках і щоб я кричав, що я люблю "Беркут". Як я нелюдям таке крикну? Я б ніколи не крикнув таке, навіть якщо б умер", - розповів Гаврилюк.

Він дивом повернувся живим після тортур "Беркуту". Каже, урятував інший в'язень-євромайданівець, який віддав свій одяг - ватні штани і фуфайку, коли голого і побитого козака "Беркут" відправив назад до автозаку.

Міліція реагує лишень повідомленням на сайті - і ніяких конкретних дій. Хоча в кадрі чітко видно обличчя силовиків. В одного навіть номер на шоломі. Службова перевірка триває вже чотири доби, а винних досі не встановили, жодного кримінального провадження не відкрили.

ВідеоЕксклюзивне інтерв'ю від міліціянта, що оприлюднив відео знущань над Гаврилюком

Однак із власних джерел ТСН-Тиждень стало відомо, що скандальне відео стало точкою неповернення і всередині самої міліції. Витримка козака Михайла і знущання колег у формі перевернули свідомість навіть із протилежного боку барикади. Нам вдалось ексклюзивно і конфіденційно поспілкуватися з тим самим, хто наважився оприлюднити ці разючі кадри. Ми закриваємо його обличчя і змінюємо ім'я - із міркування безпеки.

На питання, чому він оприлюднив відео, чоловік зазначив: "Я навіть не знаю, слово яке підібрати... Ну, це навіть не обурення. Прикро стало за те, що відбувається тотальна брехня. І в це вірять".

Він сам, каже, ще тиждень тому вірив у міліцію так само, як не вірив у викрадення євроактивістів і знущання над ними - доки сам не побачив.

"Співробітники спецпідрозділів, коли відчувають, що вони захищені - у плані, їх не знімає відеокамера, їх ніхто не бачить, вони мають перевагу в силі і знаходяться в масках, тобто вони вважають, що їм це зійде з рук", - зауважив співробітник МВС, який пропрацював в органах 12 років.

"Відео це з'явилося абсолютно випадково. Його принесла інша людина, залила на мій робочий комп'ютер і, видно, в силу недбалості своєї, просто не стерла", - пояснив правоохоронець появу скандального відео.

Попри звання і посаду Денис написав рапорт на звільнення одразу, як передав відео другу, щоби той виклав у мережу. Обох хлопців тепер переслідують.

"Боявся і зараз боюсь, але терпіти це вже неможливо. Мій страх - це маленька величина порівняно з тим, яке інформаційне навантаження несе це відео", - пояснив друг працівника МВС.

Тим часом кабінет Дениса запечатали. Усіх родичів опитала міліція. Сам він, ховаючись від переслідувань, втік з країни у Евросоюз.

Кореспондент Ольга Мальчевська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: