Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мільярд євро для України: Могеріні в Києві заявила про умови, на котрих ЄС дасть гроші

Гройсман у відповідь визнав, що без коштів Євросоюзу Україна може не впоратися.

Євросоюз надасть Україні фінансову допомогу в розмірі мільярда євро до кінця поточного року. Це стало відомо під час візиту представниці ЄС з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні до Києва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Головний дипломат Євросоюзу завітала до української столиці з офіційним візитом уперше за два останні роки. Головними темами розмов із керівництвом держави були реформи і боротьба з корупцією. На зустрічі з президентом Україні італійка заперечила втому Європи від українських проблем. "Я не бачу ніякої втоми в ЄС щодо України, що підтверджується і тим, що ЄС одноголосно підтримав санкції проти Росії, а також було ухвалено рішення про фінансову допомогу Україні", - наголосила Могеріні.

ВідеоГоловний дипломат ЄС завітала в Україну, аби обговорити реформи і боротьбу з корупцією

Федеріка Могеріні вперше за два останні роки з офіційним візитом у Києві. На зустрічі з президентом Україні заперечує втому Європи від українських проблемі говорить про мільярд євро макрофінансової допомоги, який може отримати Україна до кінця року.

Головний дипломат ЄС завітала в Україну, аби обговорити реформи і боротьбу з корупцією

За її словами, мільярд євро Україна отримає, однак існують певні умови. "Це хороше правило хороших друзів – не розповідати пресі про переговори, що тривають. Безсумнівно, елементи, які стосувалися попередніх пакетів фінансової допомоги, можуть бути враховані також на майбутнє", - пояснила вона. Попередній транш європейські інвестори скасували саме через невиконання усіх вимог, але українські можновладці розраховують на краще. "Ми не будемо збавляти темпів у реформуванні нашої держави, попри те, що у 2019 році відбудуться президентські вибори, і парламентські вибори також недалеко. І в цьому контексті я висловив подяку за незмінну підтримку наших реформ", - наголосив Петро Порошенко.

Про гроші в обмін на реформи Могеріні  говорила також із українським прем’єром. Той зізнався, що економіка без зовнішніх запозичень може не впоратися з тиском. "Поки що зарано говорити, що ми можемо самостійно долати всі виклики, зокрема і обслуговування зовнішніх боргів, тому така підтримка нам необхідна", - заявив Володимир Гройсман.

У газовій війні з "Газпромом", анексії Криму, війні на Донбасі європейська дипломатія підтримує українську сторону. Загалом Могеріні запевнила, що партнерство ЄС з Україною сьогодні є дуже інтенсивним. І поїхала на зустріч з українськими громадськими активістами, бо почути про реформи дипломат хоче не лише з вуст представників влади.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції