Мін'юст хоче, щоб НАЗК допрацювало порядок перевірки декларацій і моніторинг стилю життя чиновників

Нині у моніторингу немає хоча б якихось строків початку та тривалості перевірок.

Міністерство юстиції повернуло Національному агентству з питань запобігання корупції на доопрацювання затверджені цим органом "Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" та "Порядок здійснення моніторингу життя особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Про це повідомляє сайт Мін'юсту.

Причиною такого рішення стали численні зауваження до затверджених антикорупційним органом документів. Наприклад, йдеться про відсутність чітко визначених засад та принципів проведення перевірок, хоча б якихось строків початку та тривалості таких дій, чітко визначених вимог до висновку за результатами перевірки, наявність суперечностей між цими та іншими документами, які раніше були ухвалені НАЗК тощо.

Окрім того, документ не передбачає жодних вимог до достовірності інформації та джерел її отримання. У Мін'юсті стверджують, що їх фахівців не залучили до роботи над вищезгаданими документами ані на стадії розробки, ані на стадії обговорення.

Раніше повідомлялося, що за неповні е-декларації мають покарати чотирьох нардепів.

Нагадаємо, 30 жовтня цього року завершилася перша хвиля електронного декларування – відомості про свої статки подали понад 103 тисячі українських чиновників. Загальна сума їхніх статків лише грошима сягає майже 30 млрд грн. Національне агентство з питань запобігання корупції зобов'язане поступово перевірити всі ці декларації. Розпочнуть із найвищих чиновників, народних депутатів, прокурорів та суддів.

ВідеоДомашній Лувр: ексклюзивна екскурсія Грошей приватними колекціями депутатів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: