Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мін’юст зажадав від Банкової інформації про новопризначених посадовців задля люстраційної перевірки

Про можливість судитися заявив заступник міністра юстиції.

Міністерство юстиції України скерувало до Адміністрації президента офіційний запит щодо проходження призначеними на відповідальні посади особами люстраційної перевірки. Про це на власній сторінці у соцмережі Facebook заявив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

Ви питали, що зробить Мінюст для забезпечення виконання Закону “Про очищення влади”? Зробили те, що і робимо вже 5...

Опубліковано Sergiy Petukhov Четвер, 23 травня 2019 р.

"Суб’єкт призначення відповідає за проведення люстраційної перевірки, і у випадку виявлення факту застосування заборон, передбачених законом, має звільнити таку особу та надіслати це рішення Міністерству юстиції. Ми вносимо цю особу в люстраційний реєстр", - повідомив чиновник.

Він наголосив, що в разі ігнорування або неправильного виконання вимог закону Мін’юст буде позиватися до суду. "У випадку невиконання вимог Закону “Про очищення влади” остаточне рішення має приймати суд, і ми не виключаємо такого варіанту", - зазначив Петухов. "Для перевірки правильності виконання закону запитуємо інформацію щодо новопризначених очільників Адміністрації президента. Це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики", - додав він.

Як повідомлялося, напередодні Петухов зауважив, що посада керівника АП прямо вказана у ч. 5 ст. 2 закону про люстрацію. "Статус цієї посади за законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження", - пояснив представник Мін’юсту.

Відео Андрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Новопризначений голова АП визнав, що на нього поширюється дія закону про люстрацію. Це неможливість обіймати високі посади до 2024 року як людині, що засвітилася на високій посаді за часів Януковича. Утім, на переконання Андрія Богдана, він "потрапив під цей закон абсолютно несправедливо". Після призначення на посаду Богдан вже зробив гучну заяву про можливе проведення референдуму, на який винесуть рішення щодо проведення прямих переговорів із Росією щодо мирних угод.  

Андрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Залиште свій коментар

Вибір редакції