Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міністр Бородянський виступив із поясненням указу Зеленського про встановлення "вимог і стандартів новин"

Володимир Бородянський хоче визначення характеру інформації, щоб уникнути фейкам із РФ.

Наявність в указі президента Володимира Зеленського слів про встановлення "вимог та стандартів новин" є "термінологічним непорозумінням, яке виникало через помилкове застосування терміну "стандарти новин" у документах Міністерства культури, молоді та спорту".

Як написав у своєму Facebook міністр Володимир Бородянський, влада "не збиралась і не збирається регулювати стандарти новин. Це право - виключно професійної спільноти".

"Що ми збираємось робити: ввести поняття небезпечна інформація, дезінформація, недостовірна інформація. Що є дуже важливим в умовах інформаційної війни з РФ та можливим фінансуванням деяких ЗМІ країною-агресором. Введення визначень характеру інформації, як-то новинна, розважальна, гумористична тощо разом із можливим обов’язком позначати поширюваний контент відповідно до того виду контенту, до якого відноситься інформація. Це є частиною належного інформування громадян і реалізацією їхнього права на інформацію", - уточнив міністр Бородянський.

Він переконує, що у країнах зі сталими демократіями, де існує журналістське самоврядування та саморегулювання/співрегулювання медіа, питання стандартів вирішені кодексами професійної етики та стандартами, за неухильним дотриманням яких слідкує професійна спільнота. "В України ми, як держава, маємо створити умови для професійної спільноти, які зроблять цю модель такою, що працює, і в нашій країні. Тобто, держава не заходить на територію яку вона не повинна регулювати, а створює належної умови для саморегулювання та співрегулювання", - зазначив Володимир Бородянський.

Нагадаємо, український уряд отримав завдання розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкту щодо врегулювання діяльності засобів масової інформації. Зеленський звернув увагу на те, що в проєкті закону мають бути передбачені "положення щодо вимог та стандартів новин". Також Кабмін мусить випрацювати механізми "запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації" та її спростування. Документ має заборонити "фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні". Пропонується також посилити відповідальність за порушення законодавства про інформацію. Дедлайн - 31 грудня цього року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції