Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міністр фінансів визначився із заступниками. Данилюк перетягує "своїх" у Мінфін

Більшість кандидатів вже раніше працювали із Данилюком

Міністр фінансів Олександр Данилюк сьогодні представить у Кабінеті Міністрів кандидатури своїх заступників. Про це чиновник написав на своїй сторінці у Facebook.

Посадовець зауважив, що кандидати, яких він відібрав мають хорошу репутацію у економічному середовищі.

"Це Яна Бугримова, Юрій Буца, Світлана Воробей, Оксана Маркарова, Євген Капінус та Сергій Марченко. Ці люди мають добру репутацію в економічному середовищі, сподіваюсь, вже сьогодні ми почнемо працювати на повну", - написав Данилюк.

Зокрема, як пише "Капитал", Яна Бугримова вже працювала заступником Данилюка в Координаційному центрі (КЦ) щодо запровадження економічних реформ при президентові України у 2012-2014 роках. Наразі вона працює координатором проектів в Адміністрації президента та спеціалізується у сферах ЖКГ, енергетики та енергоефективності. Втім, податкова тематика та фінанси для Бугримової не є профільними.

Юрій Буца – син скандального заступника міністра оборони Богдана Буци, якого звинувачували у провалі фінансового забезпечення армії. Юрій Буца раніше теж претендував на посаду заступника міністра економічного розвитку та торгівлі, втім тодішній очільник МЕРТ Павло Шеремета не затвердив його кандидатуру.

Світлана Воробей працювала заступником голови Комітету із питань податкової та митної політики Верховної Ради.

Оксана Маркарова вже працювала у Мінфіні в команді попередниці Данилюка – Наталії Яресько – та очолювала як перший заступник міністра бюджетну сферу. Видання зазначає, з посиланням на джерело в Кабміні, що Маркарова працює над Бюджетною резолюцією 2017 та займається підготовкою до секвестру бюджету.

Євген Капінус – теж соратник Данилюка та заступник керівника Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента.

Що ж стосується Сергія Марченка, то він також раніше працював із міністром як і Бугримова – координатором у КЦ щодо запровадження реформ та спеціалізувався у сфері держфінансів та співробітництва з МФО. А зараз Марченко займає посаду експерта Bendukidze Free Market Center.

Нагадаємо, Олексій Данилюк підтвердив, що він досі залишається керівником трьох іноземних компаній і не вказав це у своїй декларації. Чиновник виправдовується, що, мовляв, сподівався, що партнери вже давно вивели його з керівного складу цих фірм.

"Після виявлення помилок із заповненням своєї декларації, я вирішив залучити юристів для перевірки компаній групи, в якій я працював під час проживання в Англії. За результатами цього дослідження я вношу зміни до своєї декларації, та хочу принести свої вибачення суспільству – всі ці дані мали бути коректно задекларовані мною "з першої спроби", – зазначив Данилюк.

Він переконує, що "не займався бізнесом з моменту переїзду в Україну в 2010 році, а відтак не мав і не маю конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі".

Залиште свій коментар

Вибір редакції