Міністр культури хоче карати журналістів за маніпуляції

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр культури хоче карати журналістів за маніпуляції

Фото: УНІАН

Він вважає, що захист журналістів та відповідальність за спотворення громадської думки нерозривні.

В Україні хочуть запровадити відповідальність журналістів за розповсюдження неправдивої або маніпулятивної інформації.

Про це заявив міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський на парламентських слуханнях про безпеку журналістів, передає Громадське.

За його словами, у законодавство планують ввести поняття "маніпулювання суспільною думкою" та його критеріїв.

Він вважає, що маніпулювання суспільною свідомістю та замовлення такого маніпулювання може каратися як адміністративною, так і кримінальною відповідальністю.

"Останнім часом у мене відбувається чимало дискусій щодо свободи слова і грані між її захистом та маніпуляціями. Так, ми розуміємо і знаємо, що ця грань дуже тонка, і я розумію, що надважливе завдання держави – вибудувати цей баланс між захистом свого інформаційного простору та захистом свободи слова. Саме тому захист журналістів та відповідальність за спотворення громадської думки — це нерозривні частини", — сказав Бородянський.

Водночас він наполягає, що насамперед влада хоче забезпечити захист журналістів та гарантувати умови, за яких вони можуть чесно та професійно виконувати свою роботу.

Міністр також вважає, що має бути посилена відповідальність за оприлюднення даних журналістів. Відповідні зміни, за його словами, планують внести до законодавства.

Раніше Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань свободи слова та захисту журналістів. Також президент затвердив її персональний склад.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація