Міністр оборони розповів, коли Україна зможе претендувати на вступ до НАТО

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр оборони розповів, коли Україна зможе претендувати на вступ до НАТО

Полторак вважає, що за 3-5 років Україна зможе претендувати на членство в НАТО / nato.int

Полторак повідомив, що програма реформування української армії буде презентована в найближчі місяці.

На побудову такої української армії, яка могла б претендувати на вступ в НАТО, піде 3-5 років.

Про це міністр заявив в інтерв'ю "Українським новинам".

"Ви знаєте, у нас у суспільстві існує хибна думка щодо натовських стандартів. В країнах НАТО основа військових формувань полягає не в стандартах, а в принциповому підході до формування збройних сил. У них принципи формування, чітке розмежування системи контролю над армією, чіткий розподіл функцій, чітка система управління військами і система підготовки. У них всі ці принципи однакові, а структура розрізняється. Розподіл функцій в усіх визначається індивідуально", - пояснив міністр.

Що стосується стандартів, то в цій площині проводиться серйозна робота, запевнив Полторак.

"На початку моєї роботи в Міноборони мені було трохи складно, і я вивчив досвід дуже багатьох країн. Зараз у мене є чітке розуміння того, що ми повинні робити, яку структуру мають впроваджувати. Скільки потрібно часу для того, щоб ми прийшли до стандартів та принципів побудови армії, яка могла б претендувати на вступ в НАТО? За термінами – я вважаю, що нам цілком по силах реформувати систему Міністерства оборони протягом 3 років", - сказав міністр.

На його думку, за такий термін це можливо - при необхідному фінансуванні.

"Для реформування в цілому Збройних сил необхідно більше часу. Десь до 5 років, тому що потрібно міняти практично всі. Ця реформа займе від 3 до 5 років", - додав він.

Також Полторак повідомив, що програма реформування знаходиться на стадії завершення, і, ймовірно, вона буде презентованав перші місяці 2016 року, "але це зовсім не значить, що реформи ще не розпочато".

У цьому ж інтерв'ю Полторак заявив, що за 2016 рік зробить армію такою, щоб ніхто і не подумав нападати на Україну.

Наступна публікація