Міністр Пивоварський бачить два варіанти розвитку політичної кризи в Україні

За його словами, гучна заява Абромаиічуса струсонула політичну еліту.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що на наступний день після заяви глави Мінекономрозвитку пройшла зустріч в Кабміні, де були присутні всі міністри.

"Відбулася абсолютно відверта дискусія. Кожен висловив свою точку зору на останні події: чому це сталося, яка у кого реакція, які проблеми є в кожному з міністерств", - заявив Пивоварський виданню Ліга.net.

За його словами, ініціатором зустрічі був Арсеній Яценюк.

"Зі мною спілкувався саме він. Спілкувалися дуже довго, і я усвідомлено прийняв репутаційний ризик, відкликавши свою заяву про відставку. Ми спробували вставити ногу в двері,що закриваються, щоб дати можливість політикам, депутатам, усім гілкам влади переосмислити те, що відбувається, зробити певні висновки і, нарешті, почати приймати рішення на благо країни, а не в ім'я особистих інтересів ", - говорить він.

За словами міністра, заява Айвараса струсонула політичну еліту.

"Очевидно, що ця заява призвела до кризи взаємин України із зовнішнім світом. Про це свідчать заяви послів, реакція МВФ та інших міжнародних фінансових організацій. З іншого боку, цей конфлікт може стати струсом для прийняття конструктивних рішень. Ця заява може повернути за стіл переговорів людей з кардинально протилежними позиціями. Я говорю зараз про українських політичних лідерів ", - зазначив міністр.

За словами міністра, він бачив лише два варіанти розвитку подій.

"Перший: глибоку кризу, розвал уряду і перевибори. При такому сценарії можна було б очікувати ще більш різких заяв з боку міжнародного співтовариства і, можливо, скорочення фінансових програм. Другий сценарій, за яким ми прийняли рішення йти, - дати можливість політикам перезавантажитися і нарешті прийняти важливі для країни рішення, які кардинально змінять темп реформування країни. Зараз той момент, коли є всі підстави для прийняття рішень, про які говорять 20 років ", - говорить він.

"Ми хочемо послати політикуму сильне повідомлення: хлопці, треба змінюватися, інакше просто втратимо країну", - додав міністр.

Нагадаємо, що 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра. Документів із доказами злочинних дій провладного депутата, каже міністр, вистачає.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко. Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

Сам Кононенко всі обвинувачення відкидає та заявляє про готовність свідчити у Антикорупційному бюро на "детекторі брехні".Готовність давати свідчення у НАБУ висловив і Айварас Абромавичус. У Бюро повідомили про відкриття справи щодо заяв міністра, однак висвітлювати свідчення політиків журналістам не дозволили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: