Міністр соцполітики Рева назвав жителів окупованого Донбасу "негідниками". У Мережі обурені та вимагають його відставки

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр соцполітики Рева назвав жителів окупованого Донбасу "негідниками". У Мережі обурені та вимагають його відставки

Фото: ТСН.ua

Згодом він спробував пояснити свою позицію.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що йому не шкода людей на окупованому Донбасі, що проукраїнські люди звідти вже виїхали, а українські солдати та офіцери гинуть на Сході через "цих мразєй".

Таку позицію він озвучив 28 квітня у сюжеті телеканалу BBC.

"Всі, хто були проукраїнські, всі виїхали. А той, хто хоче отримувати дві пенсії – там і тут, хай потерпить. Мені їх не шкода нікого абсолютно, я вам чесно скажу. Мені шкода тих солдат і офіцерів і їхні родини, які вбиті там через цих мразєй", - заявив Рева.

На запитання журналістки, чи можна так поводитися із людьми, які мають українське громадянство, Рева відповів: "Це не Україна так з ними поводиться. Для того, щоб ці люди не страждали, повинна припинитися війна. Для цього окупанти повинні забратися із території України".

Ця фраза міністра викликала шквал негативних емоцій у Мережі, а сам Рева опублікував на своїй сторінці у Facebook пояснення. За його словами, сам він обурений сюжетом, оскільки спілкувався із журналісткою понад півгодини, а в сюжеті використали лише одну фразу, яка ілюструвала негативне ставлення до жителів окупованих територій.

"Дуже часто ми чуємо пропозиції від громадських активістів, правозахисників, міжнародних партнерів забезпечити виплату пенсій ВСІМ БЕЗ ВИНЯТКУ громадянам України, які проживають на окупованій території. Виникає запитання: а чи потрібно це робити? На це питання кожен український громадянин має самостійно дати відповідь. Особисто я вважаю, що тим громадянам України, хто зі зброєю в руках воює проти власної країни, убиває наших солдат і офіцерів, платити пенсії неприпустимо. Саме цю категорію українських громадян я вважав, вважаю і буду вважати негідниками, які самі себе поставили за межі правового поля. Я вважаю негідниками тих наших співгромадян, хто заради подвійної пенсії сприяв окупації української землі, а тепер очікує на отримання російського паспорта разом з подвійною пенсійною виплатою, анонсованою окупантами", - заявив Рева.

Водночас, він наголосив, що не вважає негідниками проукраїнських громадян, які фактично стали заручниками і не співпрацюють із окупантами.

"Переконаний, що українська влада має здійснювати диференційований підхід до своїх громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Тим, хто став заручником ситуації - максимальна підтримка і захист з боку держави, а тим негідникам, хто свідомо допомагає окупантам необхідно продемонструвати силу Закону", - підкреслив міністр.

Декілька тижнів тому назад до мене звернулися журналісти ВВС з проханням про інтерв`ю з приводу ситуації із соціальними...

Опубліковано Андрієм Ревою Неділя, 28 квітня 2019 р.

Такі заяви міністра викликали переважно негативні емоції у політиків та користувачів Мережі. Зокрема, один із лідерів фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський виступив за звільнення Реви та притягнення його до відповідальності за розпалювання ворожнечі.

"Відмова коаліційного уряду виплачувати пенсії 700 тисячам пенсіонерів Донбасу призвела до гуманітарної катастрофи. Неприпустимо, коли призначений коаліцією чиновник дозволяє собі визначати, кого жаліти, а кого ні. Кому жити, а кому померти з голоду під обстрілами. У повноваження міністра соціальної політики не входить приниження гідності українців, що живуть на тимчасово непідконтрольних територіях. Ми наполягаємо не тільки на усуненні з посади міністра соцполітики, а й на притягненні його до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - заявив він.

ВАДИМ НОВИНСКИЙ ТРЕБУЕТ ПРИВЛЕЧЕНИЯ К ОТВЕТСВЕННОСТИ МИНИСТРА СОЦПОЛИТИКИ ЗА РАЗЖИГАНИЕ НАЦИОНАЛЬНОЙ ВРАЖДЫ Разжиганием...

Опубліковано Фракция политической партии "Оппозиционный блок" в Верховной Раде Украины Неділя, 28 квітня 2019 р.

Із аналогічною вимогою виступила і лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Якщо ми хочемо повернути Донбас та Крим, то маємо насамперед думати про людей, які там живуть. Бо Україна – це не просто територія на карті, як написано на рекламних бордах безпосереднього керівника міністра Реви, прем’єр-міністра Гройсмана. Україна – це українці, з їхніми проблемами, негараздами, болем та благаннями про допомогу. Я вимагаю негайної відставки міністра Реви з посади. Уряд має офіційно вибачитися перед всіма українцями, а правоохоронці – адекватно реагувати на подібні висловлювання", – повідомила вона.

Днями міністр соціальної політики Рева, в інтерв’ю ВВС, назвав жителів так званих "ЛДНР" - "мерзотою", згодом...

Опубліковано Юлією Тимошенко Понеділок, 29 квітня 2019 р.

Розкритикував міністра і екс-кандидат у президенти та народний депутат Юрій Бойко.

"Уже в найближчі дні ми зареєструємо у Верховній Раді постанову про недовіру цьому Кабміну. Ми будемо домагатися порушення кримінальної справи стосовно міністра соцполітики Андрія Реви за публічну образу українських громадян і розпалювання ненависті в українському суспільстві. Ці антинародний Кабмін і парламент повинні якомога швидше піти на смітник історії", – заявив він.

Заявления министра соцполитики Андрея Ревы, который в интервью BBC World News назвал жителей неподконтрольной части...

Опубліковано Юрий Бойко Вівторок, 30 квітня 2019 р.

Своє обурення заявами Реви висловлювали також і користувачі Мережі.

В дополнение к вчерашнему посту про отвратительное высказывание Андрій Рева про граждан Украины находящихся в...

Опубліковано Ігором Черкашиним Понеділок, 29 квітня 2019 р.

 

ЯКЩО МОЖЕШ НЕ ПИСАТИ - НЕ ПИШИ. Міністр соціальної політики Рєва назвав "мразями" людей, які зараз живуть на тимчасово...

Опубліковано Anton Turupalov Неділя, 28 квітня 2019 р.

 

Водночас, слова Реви підтримав журналіст Аркадій Бабченко.

"За п'ять років всі, хто був відкрито проукраїнським, вже або виїхали, або мімікрували. За наступні п'ять років дев'яносто відсотків тих, хто залишився, отримають російське громадянство. Отримають, отримають. Там просто не буде іншого виходу. І можна скільки завгодно кричати, що Рева сіє ненависть і розбрат, але факт від цього не зміниться – на території України буде анклав громадян держави-агресора", – написав він.

Давайте я вам объясню. То, что сказал Рева - вопрос уже вчерашнего дня. Он теперь не имеет значения. Вопрос "наши ли это...

Опубліковано Аркадієм Бабченком Вівторок, 30 квітня 2019 р.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація