Міністри закордонних справ ЄС отримали "позитивні сигнали" від команди Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глави МЗС обговорили підсумки президентських виборів в Україні.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу відзначили позитивні сигнали команди переможця виборів президента України Володимира Зеленського щодо намірів продовжувати втілення реформ.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради Євросоюзу за підсумками засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, що відбулося 13 травня у Брюсселі.

Під час зустрічі міністри обговорили вибори та ситуацію в Україні загалом.

"Вони відзначили позитивні сигнали з майбутньої адміністрації, особливо її намір продовжувати та зміцнювати реформи, які, як вони підкреслили, залишаються ключовими у забезпеченні відчутних переваг для українського народу", - йдеться у повідомленні.

Також міністри висловили стурбованість з приводу російського указу щодо спрощення процедури видачі російських паспортів в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Ввечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів. Відповідно до Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%.

Порошенко на власній прес-конференції визнав свою поразку та наголосив, що не йде з політики. Через деякий час він зателефонував Зеленському, привітав його з перемогою та запропонував свою допомогу. Після оприлюднення даних екзит-полів, Зеленський дав дати першу прес-конференцію, на якій розповів про перші кадрові рішення, а також про перестановки серед учасників перемовин у Мінську.

23 квітня ЦВК оприлюднила результати обробки 100% електронних бюлетенів. Відповідно до них, Володимир Зеленський отримав більшість голосів майже у всіх регіонах України і набрав 73.22% голосів. Чинний очільник держави Петро Порошенко опинився на другому місці - за нього проголосували 24.45% виборців.  30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів та визнала Зеленського обраним президентом України.

ВідеоПризначити інавгурацію на 19 травня закликав ВР Володимир Зеленський

Новообраний президент записав звернення до нардепів. Нагадав їм, що ті присягали служити українському народові. Втім, на думку Зеленського, нардепи думають переважно про мандат і бояться розпуску. А в цей час у країні відбувається незворотне. Порошенко, за словами Зеленського, робить активні перестановки у Вищому командуванні армії, дає нагороди і звання силовикам, при яких вибухали військові склади, намагається призначити свого голову у Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, призначає суддів Верховного суду, до яких є чимало запитань.   

Призначити інавгурацію на 19 травня закликав ВР Володимир Зеленський

Залиште свій коментар

Вибір редакції