Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міноборони України з 2018 року буде очолювати цивільна людина

Реформи в армії викликають неоднозначне враження в експертів.

Міноборони працює над переведенням українського війська під стандарти НАТО. Армія має стати мобільною, добре оснащеною, облік у ній має бути електронним, а корупція – відсутня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак у реалізації цього експерти сумніваються. Кажуть, реформи не просто затягнулися – в них немає навіть чіткого орієнтиру.

"Із тих проектів, які я читав до сьогодні, я майбутнього образу збройних сил не побачив. Формулювання цілей у вигляді якихось дієслів – вдосконалюю, підвищую рівень – це не мета, це напрямок роботи", - пояснив директор воєнних програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

З реальних здобутків – перші електронні тендери та нова військова форма. Однак бійцям цього замало, бо на передовій досі гостро бракує найнеобхіднішого. Особливо – транспорту.

Відео Як проходять повільні реформи Міноборони

"Я з оптимізмом ставлюся до проведення ваших реформ. І я також бачу чималий ентузіазм серед українців, які вважають, що все має змінитися. Але не мені судити, наскільки зараз успішними є ці результати", - обережно прокоментував поточний стан справ генсек парламентської асамблеї країн НАТО Саймон Лунн.

У Міноборони обіцяють, що переймуть стандарти НАТО і в аспекті очолення міністерства цивільною людиною. Експерти наполягають, що це потрібно робити раніше, до того ж чітко розмежувавши сфери відповідальності керівника МО і начальника генштабу.

"У нас фактично існує подвійне керівництво в Збройних силах, тому що не зовсім навіть зрозуміло, чи начальник генштабу є головною фігурою, чи міністр оборони", - заявив військовий експерт Валентин Бадрак.

Також до 2018 року в Україні планують переглянути вік майбутніх призовників. Цього вимагає від влади концепція розвитку сектора безпеки і оборони, яку затвердив наказом від 14 березня президент країни.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції