"Мінськ припинив бути нейтральним": у ТКГ заявили, що Лукашенко де-факто визнав фейкові "республіки" на Донбасі

"Мінськ припинив бути нейтральним": у ТКГ заявили, що Лукашенко де-факто визнав фейкові "республіки" на Донбасі

Associated Press

У ТКГ переконані, що дії Лукашенка зробили Білорусь відкрито ворожою Україні.

Олександр Лукашенко, який запропонував так званим "слідчим" з ОРДЛО приїхати до Мінська і допитати затриманого білоруського опозиціонера Романа Протасевича, де-факто визнав фейкові "республіки" Росії на Донбасі.

Про це заявив представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

"Заява Лукашенка про те, що він запропонував Путіну, щоб "слідчі" з ОРДЛО приїхали в Білорусь і допитали викраденого КДБ-ФСБ головного редактора Nexta Романа Протасевича, можна розглядати як де-факто визнання режимом Лукашенка маріонеткових "республік". Білоруський узурпатор, "забув", що територія ОРДЛО є територією України? І це в Мінську - місті в якому підписувалися так звані "Мінські угоди", що закріплюють цей постулат як основу мирного врегулювання конфлікту з Росією на Донбасі", - написав він. 

Гармаш висловив переконання, що це продуманий і демонстративний крок. Крім того, він розцінює дії режиму Лукашенко такими, що зробили Білорусь ворожою Україні.

"Показово, що запрошення маріонетковим "слідчим" "республік" він надіслав через справжню другу сторону конфлікту - президента Росії. Звичайно, після цього у Москви практично не може бути аргументів проти перенесення переговорного процесу з Білорусі до іншої країни. Після цієї заяви Мінськ уже відкрито перестав бути нейтральним... В таких умовах ми повинні активізувати нашу підтримку білоруської опозиції, а не допомагати ФСБ Росії з нею боротися", - наголосив Гармаш.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко запросив бойовиків "ЛНР" до Білорусі для проведення слідчих дій із затриманим співзасновником Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем і його дівчини, росіянки Софії Сапеги.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: президент Білорусі Лукашенко запросив до Мінська бойовиків з так званої "ЛНР"

Новини світу: президент Білорусі Лукашенко запросив до Мінська бойовиків з так званої "ЛНР"
Наступна публікація