Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінські недомовленості. Навіщо прилітала Нуланд і чому на Донбасі не вщухли обстріли

Ватажок "ДНР" вимагає від Києва призначити місцеві вибори на окупованому Донбасі.

Ватажок бойовиків "ДНР" Захарченко висунув фактичний ультиматум: або українська влада до 14 липня приймає узгоджений з "ДНР" закон про місцеві вибори на Донбасі, або дату виборів сепаратисти призначать самі. Ну, а до Києва, дорогою до Москви, прилетіла офіційний уповноважений Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

У пресі заговорили, що помічниця держсекретаря США, напевне,- привезла із собою новий план або алгоритм проведення виборів на Донбасі. І саме тому з Києва одразу полетіла до Москви. Показавши цей алгоритм владі України, припускають деякі аналітики, спробує узгодити його з помічником Путіна Владиславом Сурковим.

Нічого подібного офіційно не повідомляли. Але інтриги цьому візиту додали попередні заяви двох президентів. Що часу на зустріч з Нуланд не мають, оголосили і Путін, і услід за ним Порошенко. І тільки згодом стало відомо, що з президентом України Нуланд таки розмовляла. Судячи з повідомлення посольства США, у Києві її запевнили, що готові повністю виконати Мінські угоди. Тобто – з виборами включно.

Ну, а США у відповідь виступають за подовження санкцій проти Росії до виконання цих угод.

У Росії із Сурковим говорили про повне припинення вогню, відведення важкої артилерії та безперешкодний доступ представникам ОБСЄ у східну частину України. І цю розмову американці також називають конструктивною. Хоч фронтові зведення наступних після візиту днів показали: дипломатичні слова так і залишилися тільки словами.

Тож на зустрічі з президентом США Бараком Обамою на початку липня на саміті НАТО у Варшаві Петру Порошенку буде що розказати про те, хто і як виконує Мінські угоди.

Відео Що можуть означати візити Вікторії Нуланд до України та Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції