Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мін'юст почав переговори про звільнення Сенцова та ще трьох політв'язнів-українців

Всі четверо погодились пройти юридичну процедуру передачі.

Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі чотирьох українських політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, повідомляє ТСН.16:45.

Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року. Про це ТСН повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов. За його словами, така процедура передбачена європейською конвенцією.

"Ми отримали першу відповідь від РФ про те, що вони прийняли нашу заяву до розгляду, що вони перевіряють всі обставини справи і нададуть нам відповідь, як тільки матимуть певні дані. Ми просили прискорити їх розгляд цих справ", - повідомив Петухов.

Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Відповідним правом на повернення додому вже скористався заарештований син лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. Але Хайсеру Джемілєву Росія відмовила - без пояснення причин.

Щодо нових справ іще чотирьох наших політв'язнів, то наразі російська сторона відповіла, що їхні документи на етапі розгляду.

"Питання про визнання провини Кольченка чи Сенцова немає. Провину визнавати ніхто не буде ніколи. Цього від них не вимагають. Навіщо вони мусять втручатися в процедуру, що має відбутися стосовно них між двома державами. Дві сторони домовляються стосовно фізичної особи. Фізичну особу можуть лише запитати, чи згодна вона і все - на те, щоб її передали", - так пояснює адвокат Сенцова-Кольченка Дмитро Дінзе.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 30 березня постановив увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 березня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції