Мирні міста України одне за одним здригаються від нової загрози – диверсій та терактів

Дата публікації
Мирні міста України одне за одним здригаються від нової загрози – диверсій та терактів

Мирним містам України загрожують диверсії та теракти / olex-kurinniy.livejournal.com

Українцям радять більш пильно вдивлятися на підозрілих людей у людних місцях.

Диверсії та теракти стають новою загрозою, про яку українці досі знали лише теоретично. Те, що раніше бачили лише по телевізору, зараз стоїть на порозі. Повідомлення про вибухи і диверсії з кожним тижнем стають частішими. Причому стається це за сотні кілометрів від лінії фронту - в мирних Харкові, Одесі, Києві.

Чи почався вже таким чином другий етап придуманої Путіним гібридної війни, щоб залякати і паралізувати усіх? І наскільки безпечно можемо водити своїх малюків на масові новорічні гуляння, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Диверсії і теракти у мирних областях України частішають

Диверсії і теракти у мирних областях України частішають

СБУ днями заарештувала людей, які мали влаштувати вибухи з численними жертвами в Києві, Дніпропетровську, Харкові. Всі вони знали свою місію. Місію, яка мала закінчитися численними жертвами і горем для українців.

Жінку, яка мала влаштувати вибух у столиці, спецслужби "вели" з Луганська. Вона мала залишити сумку з тротилом в центрі Києва. Терористка постійно розмовляла зі своїм куратором - Констянтином, співробітником ГРУ Росії.

"Вона мала цю сумку залишити біля великого скупчення людей. Ми "подавили" GSM-сигнал, щоб вона не могла комунікувати зі своїм ментором, аби привести в дію цей висококласний вибуховий пристрій", - розповідає радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Україна 2014 року вчиться жити іншим життям. Розв'язана на Сході війна і крихке перемир'я не гарантують спокій іншим регіонам - Львову, Києву чи то Харкову. Теракти - так прийнято це називати.

"Ніхто не готувався до серйозної війні, а особливо до війни прихованої, війни під тиском терористичних актів. Я думаю, ми повинні готуватися до гіршого. Для того, щоб воно не настало", - говорить експерт з питань розвідувальної діяльності Микола Голомша.

Спочатку вибухало епізодично, потім щотижня, зараз ледь не щодня. В Одесі, наприклад, все почалося у вересні. Тоді підірвали залізничну колію. Далі були офіси волонтерських організацій, магазин з національною символікою і знову залізнична колія.

"Зараз потрібні різні зусилля і від громадськості, і від силових структур, щоб це попередити", - наголошує громадський активіст Сергій Сарафанюк.

Професійний український диверсант Іван говорить, що вибухи на залізниці – це чіткі сплановані теракти спецслужб. А якщо підривають офіси волонтерів, то там працюють непрофесіонали. Але найбільша небезпека буде, якщо вибухи почнуть масово влаштовувати люди, котрі знаються на вибухівці.

За час війни Україна пережила більше 20 терактів. Проте без численних жертв. Тож - розрахунок на інформаційну ударну хвилю.

"Робиться це для того, щоб посіяти страх серед людей. Можливо, не через смерть, поранених і вбитих, а через факт вибуху", - припускає радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Україну залякують, впевнений Іван. Він пройшов дві війни і для нього події на Донбасі - це вже третє протистояння. Іван - професійний український диверсант, і він впевнений - справжні диверсанти поки що не заходять на мирну частину території України. Пояснює, що професійні диверсанти влаштовують через 15 хвилин після першого вибуху другий. Іван розповідає про підготовчі табори диверсійних групп, де диверсантів готують психологічно так, що вони готові навіть померти. Ці люди можуть потрапити в Україну. Але Путін поки не дає команду.

Але диверсанти, які підірвали магазини у Харкові або Одесі, не готові були померти. Чи ті, які поцілили в будинок мера Львова з гранатомета, або ж ті, хто кинув гранату під ноги віце-спікеру Андрію Парубію. Вони не готові помирати там, де мають померти інші. Це маріонетки, які мають лише доставити вибухівку на місце. Спочатку на них виходять координатори зі спецслужб Росії з пропозицією влаштовувати вибухи в Україні, далі - двотижневий курс на одному з російських полігонів і, власне, завдання.

"Я погоджуюся, що рівень диверсантів є не супер високим. Серед затриманих диверсантів - багато дилетантів у питаннях підривної чи терористичної діяльності. Але ми стикаємося з фактами професійної підготовки вибухівки", - уточняє радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Розуміння, що небезпека поруч, має згуртувати країну. Кожен має усвідомити, що ми вчимося воювати не тільки на Донбасі, ми вчимося бути пильними й там, де немає війни.

"Сьогодні ми живемо в іншій безпековій ситуації. Ми стали іншими з точки зору загроз, які сьогодні несе в собі агресія проти України, оскільки вона стосується не лише східних територій. Вона стосується всієї України", -наголошує Лубківський.

"Людям рекомендую звертати увагу на вокзалах, у людних місцях на людей із притупленим поглядом, скляними опущеними очима, з великою сумкою в руках. Таку людину можна побачити на відстані", - радить диверсант Іван.

Власне, Україна вже посилила боротьбу з диверсантами. Наприклад, припинили залізничне та автобусне сполучення з Кримом, звідки заїжджають терористи. І це тільки початок.

"Агресори, постійно порушуючи домовленості про припинення вогню, щодня намагаються і не можуть прорвати оборону наших Збройних сил на Сході. Тому вони вирішили перенести підступну терористичну війну до всіх регіонів країни. Кожного, хто перетинає пропускні пункти, буде ретельно перевірено, а будь-які обхідні шляхи будуть повністю перекриті", - запевняє секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Оперативні служби дуже активно зараз відпрацьовують підземну частину Києва, всі комунікації, всі зони електрифікації, всі стратегічні, енергетичні, каналізаційні точки", - говорить експерт з питань розвідувальної діяльності Микола Голомша.

Ці теракти - підпис Путіна під власним безсиллям. Він малював картину з "Новоросією", а фактично зустрівся з іншою психологією людей. Ці теракти для очільника Кремля, можливо, - остання спроба тиснути на Україну. Тому пильність кожного з нас може розбити вщент один з останніх аргументів терориста номер один у світі.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Наступна публікація