Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Між Україною та Євросоюзом почала діяти зона вільної торгівлі

Водночас головування в Європейському Союзі на півроку перейшло до Нідерландів.

У п'ятницю, 1 січня, набула чинності Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі Україна-ЄС в рамках угоди про асоціацію.

Євросоюз знімає митні обмеження щодо українських виробників, а Україна отримує право зробити це протягом кількох років. З Нового року нульову ставку введуть лише на 70% товарів з ЄС.

Водночас головування в Європейському Союзі на півроку перейшло від Люксембургу до Нідерландів. Україна - на порядку денному.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на джерело в нідерландському президентстві, Україна буде у фокусі у зв'язку із майбутнім референдумом щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який у Нідерландах запланований на 6 квітня.

Він відбудеться у зв'язку з питанням щодо майбутнього санкцій для Росії та у зв'язку з майбутнім розглядом Радою ЄС пропозиції Європейської Комісії внести Україну та Грузію у список країн, на яких розповсюджується безвізовий режим з країнами Шенгену.

Водночас, говорячи про майбутній референдум, співрозмовник констатував, що зараз ніхто не зможе передбачити можливі результати.

"Уряд підтримує Угоду про асоціацію, але спеціальної кампанії з цього приводу проводити не буде. Наш прем'єр (Марк Рютте) також не є людиною, яка займається агітацією, але при нагоді і в пресі ми завжди пояснюємо, чому ми підтримуємо Угоду з Україною", - розповів він.

Нагадаємо, 21 грудня 2015 року в Брюсселі відбулася тристороння міністерська зустріч Європейського союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов'язаних з імплементацією Києвом Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом. Це був останній раунд переговорів.

Москва домагалася того, щоб Київ і Брюссель внесли зміни в договір про ЗВТ в її інтересах. Після переговорів глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що бажаний російською стороною компроміс не був досягнутий.

Залиште свій коментар

Вибір редакції