Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міжнародна та Європейська федерації журналістів нагадали Росії про вимогу звільнити Сущенка

Журналісти з усього світу вимагають негайно звільнити українського колегу.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів відновили заклики до Росії негайно звільнити українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно затримали та ув'язнили за звинуваченням у шпигунстві.

Відповідна заява розміщена на сайті ЄФЖ до річниці арешту Сущенка.

"Ми вважаємо, що звинувачення РФ проти Сущенка повністю сфабриковані, щоб змусити його замовкнути... Влада (РФ) має негайно звільнити його", - заявив президент ЄФЖ Могенс Бліжер Бьерререрд.

Також зазначається, що вимогу про звільнення підтримали Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка України та Російський союз журналістів.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року, Романа Сущенка заарештували у Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто звинувачення в "шпигунстві". ФСБ вважає українця співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які є державною таємницею, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ". 

Журналіст відкидає усі звинувачення. Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити незаконне утримання українського журналіста та забезпечити його безперешкодне повернення в Україну. 

25 вересня суд у Росії подовжив журналісту арешт на два місяці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції