Міжнародні спостерігачі назвали місцеві вибори в Україні вільними та конкурентними

Дата публікації
Перегляди
215
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міжнародні спостерігачі назвали місцеві вибори в Україні вільними та конкурентними

Фото: УНІАН

Місія ENEMO каже, що ЦВК показала свій професіоналізм.

Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за місцевими виборами в Україні ENEMO позитивно оцінили процес голосування 25 жовтня і зауважили, що зафіксовані порушення загалом не вплинули на вибори.

Про це повідомили у Міжнародній місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO під час оnline-пресконференції щодо місцевих виборів в Україні, повідомляє "Укрінформ".

"Загалом вибори місцеві 2020 року були вільними, був високий рівень конкуренції, а також вони були добре адміністровані. Це відбулося після того, як відбулася реформа виборчої системи в Україні, і загалом ми можемо сказати, що нормативно-правова база, яка існує в Україні, забезпечує належні підстави для проведення виборів відповідно до міжнародних стандартів", — сказав голова місії ENEMO Златко Вуйовіч.

Крім того, він наголосив, що ЦВК продемонструвала свій професіоналізм, працюючи для дотримання всіх термінів календаря виборів. Але, зі слів Вуйовіча, у працівників на дільницях виникали додаткові труднощі через часті прохання про заміну членів територіальних виборчих комісій. 

"Роботу ЦВК було обтяжено необхідністю вживання заходів щодо запобігання поширенню COVID-19. Додаткові виклики були спричинені невизначеністю щодо фінансування цих заходів та несвоєчасним рішенням Кабінету Міністрів", — додав Вуйовіч.

Своєю чергою, його заступник запевнив, що виявлені порушення загалом не вплинули на процес організації та проведення чергових місцевих виборів. 

"Звичайно, були певні випадки правопорушень, про які вже повідомлено в поліцію, а також певні випадки, які ще чекають на розслідування. Загалом треба відзначити, що ці порушення не вплинули на виборчий процес в цілому, але на певних територіях процес подання скарг буде ще тривати і ENEMO спостерігатиме за розвитком подій, як на ці скарги будуть реагувати", — сказав Пейтьє.

Пьєр Пейтьє додав, що, попри карантин, кандидати та партії могли вільно проводити агітаційні кампанії. Чимало політиків, за його даними,  зробили акцент на агітації за допомогою соцмереж, цифрових засобів масової інформації, програм обміну повідомленнями та онлайн-платформ.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні виборці обирали мерів міст, голів селищ, сіл і територіальних громад (ОТГ) та депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах. 

Вибори 2020: гучні перемоги та найкурйозніші фіаско

Вибори 2020: гучні перемоги та найкурйозніші фіаско

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Наступна публікація