Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міжнародний суд ООН назвав Росії термін, коли вона повинна відновити діяльність Меджлісу в Криму

Москві дали півроку на виконання наказу суду.

Міжнародний суд ООН учергове зобов'язав Росію відновити на території анексованого Криму діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Термін - до 19 січня 2019 року.

Відповідний наказ суд видав ще 19 квітня 2017 року. Проте Росія його досі не виконала.

"У листуванні з судом Росія, у найкращих традиціях сталінського Радянського Союзу, намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули увагу суду від головного – наказ суду не виконано", - ідеться в повідомленні МЗС України.

Тож Україна звернулася до суду, аби той написав листа РФ, що наказ таки обов'язковий до виконання.

"Своїм листом суд задовольнив наше прохання і прямо звернув увагу Росії, що наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів. Росія має вжити цих заходів і поінформувати суд про них до 19 січня 2019 року. Для нас це важливий інструмент боротьби за права кримськотатарського народу і за відновлення дії органів, які мають найбільшу легітимність серед кримських татар. Цим суд також нагадав Росії, що судові рішення слід поважати і виконувати – і накази суду ООН, і рішення Стокгольмського арбітражного інституту, і багатьох інших судових інстанцій, в яких розглядаються справи проти Росії", - наголосили в МЗС.

ВідеоАнексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Анексія Криму та агресія Росії на українському Сході стали викликами і для НАТО і Альянс має показати, що здатен ефективно захищатися. Так перед самітом НАТО заявляє очільниця Німеччини Ангела Меркель. Адже у Європі побоюються, що саме зараз Сполучені Штати можуть скоротити військову підтримку. Або взагалі поставити під сумнів принцип НАТО.

Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

 

Вибір редакції