Мобілізованих в армію не відпускають додому і годують черствим хлібом

Військові нарікають на жахливі умови проживання та невиплату обіцяних грошей.

45 днів тому чоловіків з різних регіонів України мобілізували в резерв армії. Попри обіцянки відпустити додому через десять днів, а потім через півтора місяця, вони й досі не можуть поїхати додому.

На одному з військових польових полігонів на Миколаївщині мобілізовані нарікають на жахливі умови проживання, коли доводиться в родичів просити, щоб ті передали елементарні матраци, простирадла та подушки. Також резервісти незадоволені їжею – їх годують "пісною" кашею та черствим хлібом, ідеться в сюжеті "5 каналу". Тому чоловіки готують собі самі.

Крім того, мобілізовані говорять, що їм заплатили близько 500 грн, а обіцяли в рази більше – близько 2 тис. грн. Окремим узагалі нічого не заплатили.

І найголовніше – вони не знають, коли поїдуть додому.

Про подібні проблеми розповіли і в батальйоні, що дислокується в Запорізькій області. Там говорять, що військових дій ніяких не виконують, а… вирубують дерева.

У Міноборони пояснили, що демобілізацію ніхто не оголошував. Тож резервісти і надалі будуть в армії.

"Лише після відповідного указу президента", - пояснив радник міністра оборони Юрій Повх.

Тож ні про які 45 днів мобілізації не йдеться. Вона – безстрокова.

Відповідь відомства щодо браку харчів – армія повинна сама себе годувати.

"Це означає, що є штатний повар. Є централізоване постачання харчів", - запевнив Повх.

Але коли насправді так буде - невідомо. Тож поки що меню без змін.

Обіцяні гроші мобілізованим обіцяють перерахувати 5-6 травня. А наступного місяця військовослужбовцям додадуть грошей: стрілець (солдат) отримає 2341 грн, старший механік-водій – 2573 грн, командир відділення – 2837 грн, командир танка – 3382 грн, командир взводу (лейтенант) – 3801 грн, командир роти (капітан) – 5096 грн.

Нагадаємо, вчора оголосили про створення армійського батальйону територіальної оборони Одещини. Там обіцяють платити до 15 тис. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: