Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Могеріні закликала Росію визнати відповідальність за збиття МН17

У МЗС України подію 4-річної давності назвали жахливим терактом.

Європейські та українські дипломати синхронно виступили із заявами щодо четвертих роковин збиття рейсу МН17. Від імені ЄС це зробила верховний представник із зовнішньої політики Федеріка Могеріні, а інший текст поширений прес-службою Міністерства закордонних справ України.

Могеріні назвала цей день нагадуванням про горе людей, які втратили в трагедії своїх близьких, і висловила глибокі співчуття рідним загиблих. Також у документі йдеться про підтримку Євросоюзом резолюції Ради Безпеки ООН, котра "вимагає притягнути до відповідальності всіх винних у збитті МН17, що відбулося 17 липня 2014 року, а також закликає всі держави співпрацювати повною мірою задля встановлення винних".

ВідеоТроянди і 298 стільців: родичі загиблих в авіатастрофі МН17 влаштували мітинг у Гаазі

На галявині навпроти будівлі люди виставили білі стільці за кількістю загиблих. Розташували їх так само, як були сидіння в літакові. На деяких стільцях лежали червоні троянди. Протест проходив за цілковитої мовчанки, лише з однією табличкою "Правосуддя для МН17".

Троянди і 298 стільців: родичі загиблих в авіатастрофі МН17 влаштували мітинг у Гаазі

Європейський дипломат наголосила на роботі слідчих і отриманих результатах, котрі дають підстави стверджувати, що "ЗРК "Бук", яким збили  МН17, без жодного сумніву належав збройним силам Російської Федерації". "Зважаючи на це, ми продовжуємо закликати Російську Федерацію визнати свою відповідальність та повністю співпрацювати задля встановлення винних", - заявила Могеріні.

Українські дипломати у своїй заяві назвали 17 липня датою скоєння "жахливого терористичного акту" і також висловили співчуття всім, чиї рідні загинули в авіакатастрофі. Притягнення до відповідальності винуватців трагедії автори заяви назвали "спільним обов’язком і справою честі", а роботу міжнародної комісії – "важкою і кропіткою".

Фотогалерея У Гаазі показали російську ракету ЗРК "Бук", якою вбили 298 людей на борту MH17 (10 фото)

"Вже встановлено, що ракетна система "Бук", яка збила MH17, належала 53-ій бригаді протиповітряної оборони збройних сил Російської Федерації, була незаконно доправлена на територію України через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону і поспішно вивезена назад на територію Росії після збиття літака", - нагадали в Києві. Дипломати вважають такі дії кримінальним злочином і порушенням міжнародного права, тож Україна вже звернулася до ООН з цього приводу.

"В Україні також підтримують рішення Нідерландів та Австралії у їхній ініціативі притягнути Російську Федерацію до відповідальності за її участь в збитті літака рейсу МН17. Минулого тижня майже синхронно парламентами Нідерландів та України було ратифіковано Угоду про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Ми і надалі надаватимемо усе можливе сприяння у цій важливій справі та співпрацюватимемо з нашими партнерами в ім’я встановлення справедливості", - запевняють у МЗС.

Катастрофа MH17. Інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції